Start Arrow Finanse i prawoArrow Kredyt hipoteczny – w złotówkach czy w walucie?

Kredyt hipoteczny – w złotówkach czy w walucie?

Utarło się, że walutowy kredyt hipoteczny to lepszy pomysł niż zobowiązanie w złotych. Faktycznie, oprocentowanie kredytów w obcej walucie jest sporo niższe. Niestety, są to także zobowiązania bardziej ryzykowne, bo rata oraz saldo zadłużenia uzależnione są od wahań kursów walut kredytu. Wysoki kurs winduje wysokość raty, a ogólne zadłużenie staje się wyższe od wartości nieruchomości, przez co kredytodawca może domagać się kolejnego zabezpieczenia zobowiązania.

W jakiej walucie zaciągnąć kredyt hipoteczny – w złotych, czy może w euro?

Coraz mniej dostępne kredyty walutowe

Zobacz także:

Polacy przez lata zaciągali kredyty walutowe (szczególnie we frankach szwajcarskich, potem w euro), ale teraz takie zobowiązania odchodzą w zapomnienie. Już żaden bank nie udziela kredytów hipotecznych  we frankach, coraz trudniej jest znaleźć kredyt w euro.

Aktualnie tylko 10 banków oferuje kredyty w euro, ale i tak sporo z nich wprowadziło dodatkowe, bardzo restrykcyjne warunki ich udzielenia. Do Pekao S.A., Alior Banku i Banku Ochrony Środowiska mogą udać się tylko ci, którzy zarabiają w euro. Deutsche Bank nie podejmie rozmów z osobami, które netto zarabiają mniej niż 12 tys. zł. Polbank wymaga z kolei tylko nieco niższych zarobków – 10 tys. zł na rękę co miesiąc, a Getin Noble Bank – niecałe 7 tys. zł. Właściwie tylko mBank, MultiBank i Bank Zachodni WBK oficjalnie nie donoszą o żadnych dodatkowych ograniczeniach, zastrzeżeniach.

To pokazuje, że kredyt walutowy dla „przeciętnego” Polaka to produkt naprawdę trudno dostępny.

NA NASTĘPNEJ STRONIE:
RANKING KREDYTÓW W ZŁOTYCH I EURO

Następna »

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz

Data dodania:


kwiecień 24, 2012
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
1
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Salon

Komentarze

Najnowsze komentarze

Jak sfinansować wykończenie mieszkania? | www.Dom.pl Odpowiedz 2012-05-25 15:12:32

[...] większości banków osoby kupujące mieszkanie mogą liczyć na kredyt hipoteczny z dodatkowymi środkami na wykończenie lub remont mieszkania. Przyznając go biorą one bowiem pod [...]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane Produkty