Start Arrow Finanse i prawoArrow Kredyt hipoteczny z doradcą finansowym

Kredyt hipoteczny z doradcą finansowym

Zastanawiam się nad wzięciem kredytu hipotecznego. To dla mnie pewna nowość. Rozważam wszystkie za i przeciw. Zastanawiam się także, czy warto zatrudnić doradcę? Czy w rzeczywistości może on wynegocjować lepsze warunki niż te, które proponuje mi bank?

Na pytanie czytelnika odpowiada ekspert portalu Hiponet.pl:

W wielu przypadkach doradca kredytowy może wynegocjować lepsze warunki, ponieważ banki często stosują oferty specjalne dla brokerów kredytowych, z którymi współpracują. Choć nie jest to reguła. Bardzo rzadko, ale jednak, zdarzają się sytuacje, w których banki czasami wprowadzają promocje obowiązujące tylko w ich oddziałach.

Trzeba jednak pamiętać, że usługi doradcy to nie tylko negocjacje z bankiem. Przy rozważaniu wszystkich za i przeciw to właśnie jego pomoc okaże się bardzo przydatna. Profesjonalny doradca może porównać oferty z różnych banków i w sposób obiektywny wskazać ich mocne i słabe strony. Dobiera on odpowiednią do potrzeb kredytobiorcy propozycję z palety kilkunastu lub więcej banków. Pracownik banku musi natomiast przekonać klienta do kredytu swojego pracodawcy.

Przewaga niezależnego doradcy jest taka, że orientuje się on po prostu w większej ilości ofert. Czasami sytuacja przyszłego kredytobiorcy umożliwia zaciągnięcie kredytu tylko w jednym banku, do którego bez pomocy niezależnego doradcy kredytowego, sam by nie trafił. To również ogromna oszczędność czasu, w przypadku wnioskowania o kredyt w kilku bankach, ponieważ wszystkich formalności można dopełnić w jednym miejscu.

Warto jednak korzystać z uznanych pośredników. Można na przykład sprawdzić czy broker należy do Związku Firm Doradztwa Finansowego. Jak zwykle najlepsza będzie rekomendacja znajomych, którzy już kredyt uzyskali. Wypada jeszcze dodać na koniec, że usługi renomowanych doradców kredytowych są bezpłatne, więc nie należy obawiać się korzystania z ich wsparcia w kontaktach z bankiem.

doradca kredytowy

Dodane przez: martah

martah
Dodaj komentarz

Data dodania:


Czerwiec 21, 2010
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Małe Mieszkanie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty