Start Arrow OgródArrow Krzewy iglaste – jak hodować?

Krzewy iglaste – jak hodować?

Drzewa i krzewy liściaste są niewątpliwą ozdobą wielu ogrodów. Jest to grupa roślin, które charakteryzują się całą gamą kształtów i barw. Są gatunki o liściach żółtych, poprzez zielone po czerwone i brązowe. Wiele gatunków ma właściwości lecznicze, a owoce i liście niektórych roślin mogą być składnikiem nalewek i win.

Wymagania dotyczące stanowiska są sprawą indywidualną każdego z gatunków, a nawet odmiany. Są jednak rośliny, które świetnie dają sobie radę w każdych warunkach, jak np. brzoza czy topola. Przed posadzeniem nowego nabytku należy zapoznać się z jego wymaganiami. Trzeba też sprawdzić, jak wysokie będzie drzewo czy krzew, jak rozległy jest jego system korzeniowy. Czy jego kwiaty wydzielają zapach, który nie będzie dokuczliwy i czy nie będzie wywoływał alergii. W ten sposób możemy uniknąć przykrej niespodzianki w przyszłości.

Jedną z podstawowych spraw przy uprawie roślin liściastych jest usuwanie opadłych liści. Wiele chorób zimuje w opadłych liściach i pozostawienie ich do roku następnego spowoduje zwiększone występowanie choroby w kolejnym sezonie wegetacyjnym. Rośliny liściaste powinny mieć zapewniony stały dostęp do wody w okresach jej braku (np. podczas długotrwałej suszy). Rośliny należy także nawozić nawozami wieloskładnikowymi, zawierającymi wszystkie niezbędne do ich życia składniki pokarmowe. W przypadku starszych drzew należy pamiętać o usuwaniu suchych, martwych gałęzi, które, opadając podczas wiatru, mogą stanowić zagrożenie dla człowieka.

drzewa lisciaste

Dodane przez: martah

martah
Dodaj komentarz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Małe Mieszkanie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty