Start Arrow WnętrzaArrowKuchniaArrow Kuchnia biała czy czerwona? Aranżacja kuchni z cegłą w tle

Kuchnia biała czy czerwona? Aranżacja kuchni z cegłą w tle

Ceglane aranżacje wnętrz stają się coraz popularniejsze nie tylko w modnych loftach. Cegła na ścianie, jej fragmencie czy na ściance działowej, wyznaczającej strefy w otwartej przestrzeni to modny i efektowny sposób na wystrój wnętrza. Cegła, dzięki swoim właściwościom idealnie nadaje się na ściany w kuchni.

Jakiego stylu mebli i wyposażenia wymaga taka aranżacja?

Aranżacja kuchni: cegła na ścianie

Modne ściany w kuchni wymagają wykończenia materiałami o odpowiednich właściwościach, szczególnie w strefie gotowania i zmywania. Odporna na ogień, wilgoć i zmiany temperatur cegła wydaje się być trafionym w dziesiątkę pomysłem!

Ceglane ściany – jak nie obciążyć stropu?

Zarówno cegły cementowe, jak i cegły ceramiczne dużo ważą, wymagają wiec solidnej konstrukcji. W miejscach, gdzie ze względu na ciężar lub rozmiar nie można zastosować cegły, z powodzeniem zastąpi ją cieńsza i lżejsza płytka klinkierowa. Odpowiednio wymurowana, z zastosowaniem płytek kątowych, będzie nie do odróżnienia od cegły.

Wystrój kuchni – jak nie zmniejszyć optycznie wnętrza?

Ceglane ściany można stosować zarówno w tradycyjnych czy rustykalnych, jak i w nowoczesnych, minimalistycznych wnętrzach. Są jednak bardzo wyrazistym, przykuwającym wzrok elementem aranżacji.

W małej kuchni ściana z cegły będzie wyglądać zbyt ciężko. Możemy wtedy zastosować ją tylko na wybranym fragmencie, np. między wiszącymi szafkami kuchennymi a blatem.

Pamiętajmy, że faktura cegły wymaga sąsiedztwa gładkich powierzchni, tylko wtedy nie przytłoczy i nie zmniejszy optycznie wnętrza. Meble kuchenne o gładkich, lśniących frontach najlepiej będą się komponować z rustykalnym charakterem cegły.

Nowoczesne kuchnie w minimalistycznym stylu nabiorą charakteru dzięki ceglanej ścianie. Przekonajmy się porównując te dwie ceglane aranżacje kuchni:

( Odporna na ogień, wilgoć i zmiany temperatur cegła wydaje się być trafionym w dziesiątkę pomysłem na ściany w kuchni. fot.archiwum)

(W miejscach, gdzie ze względu na ciężar lub rozmiar nie można zastosować cegły, z powodzeniem zastąpi ją cieńsza i lżejsza płytka klinkierowa. fot.archiwum)

Następna »

Autor: Redakcja

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Kuchnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: wnętrza