Start Arrow WnętrzaArrowKuchniaArrow Kuchnia funkcjonalna – wybór baterii

Kuchnia funkcjonalna – wybór baterii

Wystrój kuchni wymaga od nas zastosowania nowoczesnego wyposażenia, które sprawi, że to jedno z najważniejszych pomieszczeń w domu będzie nie tylko estetyczne, ale przede wszystkim funkcjonalne.

Urządzanie kuchni jest zadaniem dosyć trudny, trzeba zwrócić bowiem uwagę na wiele szczegółów mogących mieć później spore znaczenie podczas codziennych prac kuchennych. Spędzamy dużo czasu nad wyborem kuchenek, zmywarek, okapów kuchennych. Baterie kuchenne choć należą do grona mniejszych gabarytowo elementów w żadnym stopniu nie są mniej ważne. Ich odpowiedni wybór również, jak w przypadku pozostałego wyposażenia, powinien być uzależniony od naszego stylu życia i podejścia do kuchennych obowiązków.

(Ważne jest, aby zainwestować w armaturę, która nie tylko dobrze wygląda, ale jest również funkcjonalna.)

Na co zwrócić uwagę wybierając baterie kuchenne oraz jakie funkcje mogą spełniać nowoczesne produkty dostępne na rynku, opowiada ekspert z firmy GROHE:

Wybór baterii kuchennej jest ważnym wyborem przy projektowaniu pomieszczenia kuchennego. Od napełniania czajnika do płukania warzyw, jest ona wykorzystywana przez cały dzień, codziennie. Dlatego istotne jest, aby zainwestować w armaturę, która nie tylko dobrze wygląda, ale jest również funkcjonalna.

Styl
Bateria kuchenna powinna być kompromisem pomiędzy stylem i funkcjonalnością. Powinna ładnie wyglądać i być użyteczna, nawet przy użyciu tłustych rąk. Sprawna obsługa dźwigni jest bardzo ważna, aby zapewnić dokładne dostosowanie przepływu wody i temperatury.

Nowoczesne rozwiązania ułatwiają wykonywanie wielu prac kuchennych. Wyciągane prysznice z możliwością regulacji strumienia wody umożliwiają w prosty sposób napełnianie wodą wysokich naczyń, a uzyskanie napowietrzonego strumienia gwarantuje równomierny przepływ wody.

  • Baterie jednouchwytowe

Baterie z jedną dźwignią pozwalają na kontrolowanie przepływu wody i temperatury z jednej strony. Ceramiczne głowice pozwalają płynnie kontrolować zmieszaną wodę, pozostawiając możliwość korzystania z drugiej ręki np. przy płukaniu warzyw. Dźwignie te mogą być montowane na górze bądź z boku wylewki.

  • Baterie dwuuchwytowe

Klasyczny fason bateri dwuuchwytowych pozwala na dopasowanie ich to wszytskich styli. Posiadają osobne dźwignie lub uchwyty do sterowania ciepłą i zimną wodą.

Bateria jest dopełnieniem

Armatura ze stali nierdzewnej lub chromu jest uzupełnieniem do wszystkich styli kuchni. Materiały znany z anty-bakteryjnych właściwości nadają profesjonalny wygląd.

(Baterie jednouchwytowa i dwuuchwytowa. fot.GROHE)

Na co zwrócić uwagę?

Zwróć uwagę na solidne metalowe wykończenie oraz ceramiczne głowice pozwalające na łatwe w użyciu sterowanie. Wybierz ponadczasowy wzór, ponieważ spędzisz z nim sporo czasu.

Fałszywe okazuje się podejście, żeby kupić tańszą armaturę. Jeśli budżet jest napięty, spróbuj zaoszczędzić pieniądze gdzie indziej, zamiast za kilka lat wymieniać baterię. Wybierz baterię z długą gwarancją – to pokazuje, że producent jest przekonany, iż jego produkty będą Ci służyć przez wiele lat.

Przed zakupem należy sprawdzić, czy ciśnienie wody jest zgodne z parametrami wybranej przez Ciebie baterii. Aby uzyskać optymalną wydajność, wiele baterii wymaga minimalnego przepływu ciśnieniu równego 1.0 bar.

Funkcje baterii kuchennych

Aby sprostać wymaganiom miłośników gotowania, wysokie, długie, szerokokątne wylewki obrotowe oraz baterie z wyciąganą wylewką szybko stają się nieodzownym elementem wyposażenia kuchni, natomiast wylewki wysokie – normą.

  • Wzory wylewek

Wylewka baterii kuchennej jest o wiele wyższa i dłuższa niż wylewka baterii łazienkowej, przez co jej kształt ma ogromny wpływ na wygląd kuchni. Niektóre wylewki tworzą delikatny łuk wychodząc od podstawy korpusu baterii i mają niski profil. Inne wylewki w kształcie liter U, L lub C zmieniają baterię w centralny punkt kuchni, wznosząc się elegancko ponad poziom blatu.

(Bateria z wyciąganą wylewką z dostępnymi dwoma rodzajami strumienia. fot.GROHE)

Obecnie w kuchni na porządku dziennym są bardzo duże naczynia, dlatego warto wybrać baterię, której wylewka jest wystarczająco wysoka, aby zmieściło się pod nią największe naczynie. Jeżeli w kuchni mamy zlewozmywak dwukomorowy, warto wybrać baterię z szerokim zasięgiem manewru, aby łatwo korzystać z baterii w każdej z komór. Niektóre modele baterii posiadają wylewki obracające się o 360°.

  • Wylewki wyciągane

Wyciągane prysznice i ergonomiczne wylewki ręczne dodatkowo zwiększają funkcjonalność kuchennego miejsca pracy. W jednym i drugim przypadku prysznic jest połączony z wyciąganym z wewnątrz wylewki wężem.

Wiele wylewek ręcznych posiada przycisk do włączania strumienia prysznicowego. To doskonałe rozwiązanie do mycia na przykład delikatnych liści sałaty.
Szukaj prysznicy z dyszami silikonowymi – zapobiegają one osadzaniu się kamienia i są łatwe w czyszczeniu.

Dodane przez: martah

martah
Dodaj komentarz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Kuchnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty