Start Arrow WnętrzaArrowKuchniaArrow Kuchnia na poddaszu. Jak ją zaaranżować?

Kuchnia na poddaszu. Jak ją zaaranżować?

Kuchnia na poddaszu może być funkcjonalna i nowoczesna. Mimo że jest rzadko spotykana w domach jednorodzinnych, ma sporą rzeszę  swoich zwolenników. Zastanawiasz się, jak ją zaaranżować? Spieszymy z odpowiedzią. Podpowiadamy kilka, ciekawych rozwiązań aranżacyjnych. Sprawdź i zainspiruj się!

Urządzając kuchnię na poddaszu, unikaj przytłaczających rozwiązań, które sprawiają, że kuchnia wydaje się być ciężka. Jednym z nich jest nadmiar drewna, które optycznie zacieśnia aranżowaną przestrzeń. Nie zagracaj kuchni nadmiarem mebli. Wykorzystaj przestrzeń pod skosami oraz szafki i schowki, które pozwolą Ci pochować garnki i wszelkie akcesoria kuchenne. W ten sposób zaoszczędzisz miejsce w aranżowanej przestrzeni. 

Na co należy zwrócić uwagę, urządzając kuchnię na poddaszu?

Skośny dach na poddaszu pozwoli dostarczyć naturalne światło za pomocą okien dachowych. Dzięki nim stworzyć komfortową przestrzeń, która spełni swoje wymagania. Dzienne światło na poddaszu pozwoli Ci wykonywać codzienne czynności bez włączania sztucznego światła. Przestrzeń kuchenną doskonale modeluje światło, które wpada przez dwa okna, ulokowane obok siebie. Kilka mniejszych okien, usytuowanych obok siebie, zdecydowanie dostarcza więcej światła niż jedno, duże okno. Warto pamiętać także o tym, aby okna na poddaszu w kuchni zaopatrzone były w nawiewniki, które gwarantować będą odpowiednią cyrkulację powietrza. Warto także doposażyć okna dachowe w rolety, które zapobiegną nadmiernemu nagrzewaniu się wnętrza. Ciekawym rozwiązaniem będzie również wyposażenie kuchni na poddaszu w okna kolankowe, które lepiej doświetlą aranżowane wnętrze i pozwolą zagospodarować przestrzeń pod oknem na funkcjonalny parapet. 

Warto pamiętać także o tym, aby kuchnia na poddaszu nie była zanadto narażona na ekspozycje słoneczną. Urządzając kuchnię na poddaszu, trzeba pamiętać, że przestrzeń usytuowana na wyższej kondygnacji szybciej się nagrzewa. W związku z tym kuchnia powinna być zaplanowana od północnej strony, co zapobiegnie nadmiernemu nagrzewaniu się pomieszczenia.

Wentylacja

… to bardzo ważny element aranżowanego wnętrza. Odpowiednia wentylacja powietrza w kuchni pozwoli zapobiec powstawaniu grzyba i pleśni. 

Kuchnia ze skosami. O czym warto jeszcze pamiętać?

Aby kuchnia na poddaszu wyglądała na większą niż w rzeczywistości, warto odpowiednio przemyśleć kolorystykę ścian i mebli. Jasne kolory optycznie powiększą aranżowane wnętrze i nadadzą mu przestronności.  Dzięki odrobinie wyobraźni i kreatywności możesz stworzyć oryginalne i nietuzinkowe wnętrze, które służyć Ci będzie przez wiele lat. 

Dodane przez: Kamila Klepacka

Kamila Klepacka
Dodaj komentarz

Data dodania:


Listopad 13, 2020
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Kuchnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty