Start Arrow WnętrzaArrowKuchniaArrow Kuchnia na poddaszu… O czym warto pamiętać?

Kuchnia na poddaszu… O czym warto pamiętać?

Kuchnia na poddaszu to z pewnością oryginalne i ciekawe rozwiązanie aranżacyjne. Charakterystyczne skosy na poddaszu zdeterminują kształt kuchni, a okna dachowe zapewnią maksymalne doświetlenie przestrzeni. Zastanawiasz się nad adaptacją kuchni na poddaszu? Podpowiadamy więc, o czym warto pamiętać, urządzając tę przytulną przestrzeń?

#1 Okna dachowe 

Aby zapewnić wystarczającą ilość światła w kuchni na poddaszu, zalecane jest, aby powierzchnia okien stanowiła około 10% podłogi. Warto również pamiętać o tym, że im mniejszy kąt nachylenia dachu, tym okno powinno być dłuższe. I odwrotnie. Jeśli posiadasz stromy dach, krótkie okna sprawdzą się doskonale!

 #2 Wentylacja 

Poddasze to miejsce, które bardzo szybko się nagrzewa…. A przecież gotowanie czy zmywanie sprzyja powstawaniu pary wodnej, której nadmiar prowadzi do rozwoju pleśni i grzybów. Warto więc pomyśleć o odpowiedniej i skutecznej wentylacji, która temu zaradzi!

#3 Usytuowanie kuchni względem stron świata 

Urządzając kuchnię na poddaszu, warto pamiętać o tym, że przestrzeń ta szybko się nagrzewa. Po pierwsze ze względu na ogrzewanie dachu, a po drugie ze względu na to, że ciepło z niższych kondygnacji unosi się ku górze, dogrzewając dodatkowo aranżowaną przestrzeń. Najlepszym więc rozwiązaniem będzie zaprojektowanie kuchni na poddaszu od strony północnej. Warto także pomyśleć o montażu rolet wewnętrznych, które dodatkowo będą piękną ozdobą wnętrza. 

#4 Dodatkowe informacje

Urządzając kuchnię na poddaszu, pamiętać należy również o tym, aby pod skosem nie umieszczać kuchenki gazowej lub płyty grzewczej. Wymagają one bowiem montażu okapu, a skos z pewnością to uniemożliwi. Najlepszym rozwiązaniem będzie umieszczenie tam zlewozmywaka, a zamontowane nad nim okno dachowe, ułatwi pracę, oświetlając naturalnym światłem wnętrze. 

Dodane przez: Kamila Klepacka

Kamila Klepacka
Dodaj komentarz

Data dodania:


Luty 3, 2020
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Kuchnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty