Start Arrow WnętrzaArrowKuchniaArrow Kuchnia otwarta: jak oddzielić kuchnię od salonu? Efektowne projekty kuchni

Kuchnia otwarta: jak oddzielić kuchnię od salonu? Efektowne projekty kuchni

Najnowsze projekty domów rzadko kiedy przewidują kuchnię jako osobne pomieszczenie. Zdecydowanie częściej stanowi ona część otwartej przestrzeni, łączącej kilka funkcji. Przestronna strefa dzienna, składająca się z reprezentacyjnego salonu, rodzinnej jadalni i komfortowej kuchni jest zgodna z obowiązującymi trendami wnętrzarskimi. Między kuchnią a salonem istnieje jednak umowna granica, którą może być wyspa kuchenna, barek czy częściowa zabudowa. Przedstawiamy kilka pomysłów na to, jak oddzielić kuchnię od salonu, część gospodarczą od wypoczynkowej, jednocześnie nie zamykając powierzchni i nie zmniejszając jej optycznie.

Projekty domów od środka: pomysły na kuchnie otwarte na salon

1. W projekcie ED E-153 CE zastosowano najbardziej popularne rozwiązanie, oddzielające kuchnię od salonu. Część gospodarczą zamyka efektowny barek z wysokimi hokerami, stylistyką nawiązujący do zabudowy kuchennej. Jego nowoczesna forma i kolorystyka komponuje się także z modnym wyposażeniem salonu, a surowa dekoracja drewna tworzy spójny loftowy akcent z cegłą na ścianie.

Przestronny, wypełniony światłem salon z kominkiem i wyjściem na taras, połączony z jadalnią i kuchnią ze spiżarnią, w funkcjonalnym domu parterowym z możliwością adaptacji poddasza.

Kuchnia otwarta w projekcie ED E-153 CE

2. W projekcie TP Temida 2 CE od strony jadalni połączonej z salonem widoczny jest także barek, bardzo efektownie komponujący się z pozostałą aranżacją. Nie jest on jednak samodzielnym meblem, tylko przedłużeniem półwyspu kuchennego. Dodatkowy blat kuchenny widoczny jest od strony kuchni, dzięki barkowi nie wpływa on na wystrój części wypoczynkowej.

Nowoczesna kuchnia z wyspą i spiżarnią, otwarta na salon z kominkiem i efektowną ścianą z białej cegły, w parterowym domu dla 4-6 osobowej rodziny.

Kuchnia otwarta w projekcie TP Temida 2 CE

Nowoczesna kuchnia z wyspą i spiżarnią, otwarta na salon z kominkiem i efektowną ścianą z białej cegły, w parterowym domu dla 4-6 osobowej rodziny.

Kuchnia otwarta w projekcie TP Temida 2 CE

3. Projekt ED E-150 CE posiada bardzo popularny układ kuchni w kształcie litery U. Tak zaplanowana zabudowa kuchenna jest niezwykle ergonomiczna i umożliwia funkcjonalne wydzielenie stref. Kształt litery U w kuchni otwartej najczęściej pozwala na stworzenie półwyspu kuchennego, który w tym przypadku stanowi granicę oddzielającą kuchnię od salonu.

Kuchnia z półwyspem dzielącym ją od jadalni i dużego salonu, w nowoczesnym domu piętrowym dla kilkuosobowej rodziny.

Kuchnia otwarta w projekcie ED E-150 CE

4. W projekcie MT Granat 2 paliwo stałe CE kuchnia z jadalnią została oddzielona od salonu ścianką działową, w taki sposób, by jednak pozostawić przestrzeń na wpół otwartą. Ścianka ciekawie zagospodarowana została od strony kuchennej. Zabudowano w niej efektowną witrynę, dzięki której powstało nowe miejsce do przechowywania i eksponowania atrakcyjnego wyposażenia kuchni czy jadalni.

Nowoczesny salon, jasny i przestronny, połączony z jadalnią i dalej z kuchnią, w domu parterowym przeznaczonym dla 3 osób.

Kuchnia otwarta w projekcie MT Granat 2 paliwo stałe CE

5. Projekt MT As CE daje zupełnie nowe spojrzenie na ściankę działową. Oddziela ona kuchnię od salonu w tradycyjny sposób. W niej jednak architekt przewidział montaż kominka, który jest dodatkowym źródłem ciepła w domu i jednocześnie nadaje mu przytulności i rodzinnego charakteru. Nowoczesne projekty domów dość często przewidują ściankę kominkową pełniącą kilka funkcji, dzięki czemu uzyskujemy bardzo atrakcyjny i modny podział pomieszczenia.

Przestronny salon z otwartą kuchnią, którą dzieli efektowna ścianka, na której od strony wypoczynkowej zamontowano kominek w domu parterowym z funkcjonalnym układem pomieszczeń dla 4 osobowej rodziny.

Kuchnia otwarta w projekcie MT As CE

6. Znacznie głębsza ścianka działowa, którą zaplanowano w projekcie FA Julia CE pozwala na jeszcze lepsze wykorzystanie dodatkowej zabudowy. Od strony salonu zamontowano w niej bowiem kominek z dodatkowym miejscem na skład drewna. W kuchni jednak ta sama ścianka stanowi część zabudowy. Umieszczono tu dodatkowe szafki kuchenne i sprzęt agd, poprawiając ergonomię w kuchni i nadając jej przestronności.

Nowoczesna kuchnia w kontrastowych kolorach, z przejściem do jadalni i salonu z kominkiem, który stanowi granicę między pomieszczeniami, w domu parterowym dla 4-5 osobowej rodziny.

Kuchnia otwarta w projekcie FA Julia CE

Następna »

Autor: Redakcja DOM.pl
Wizualizacje: Pracownia projektów DOM.pl

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz

Data dodania:


Wrzesień 2, 2017
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Kuchnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: wnętrza