Start Arrow WnętrzaArrowKuchniaArrow Kuchnia rustykalna. Jak ją urządzić?

Kuchnia rustykalna. Jak ją urządzić?

Kuchnia rustykalna to bardzo przytulne wnętrze, które przywołuje nam na myśl wakacje spędzone u babci i dziadka. Niezwykle ciepła i jasna, wykorzystuje naturalne materiały, takie jak: drewno, kamień i ceramikę. Miękkie tkaniny, nierzadko wykorzystujące kwiatowe motywy, przeważają w tym wnętrzu. Jak urządzić kuchnię w stylu rustykalnym? Oto nasze wskazówki…

Kuchnia rustykalna, czyli wnętrze z duszą 

Odpowiednio dobrane dodatki do kuchni w stylu rustykalnym, sprawią, że we wnętrzu panować będzie przytulny i klimatyczny nastrój. Nie bez powodu kuchnia rustykalna nazywana jest wnętrzem z duszą. Drewniane meble z charakterystycznymi zdobieniami na półkach, koronkowe serwetki, plecione koszyki i piec kaflowy… Te wszystkie elementy tworzą spójną całość, utrzymaną w wiejskim stylu. 

Klimat w rustykalnej kuchni 

Ten niezwykły klimat w rustykalnej kuchni tworzą akcesoria kuchenne oraz bielone meble, a także dobrze dobrane oświetlenie. Nad stołem jadalnianym w kuchni rustykalnej nie powinno zabraknąć ciepłego światła lampy. Przestronny blat roboczy w postaci wyspy kuchennej bądź stołu to idealne miejsce do przygotowywania posiłków. Wieszak na akcesoria kuchenne idealnie sprawdzi się nad wyspą kuchenną, a piec kaflowy zadba o ciepło w zimowe wieczory. 

Dodatki i kolorystyka

W rustykalnym wnętrzu dominują jasne odcienie, a także delikatne błękity i róże. Dodatki z gliny, wikliny i ceramiki będą pięknym dopełnieniem całości. Nie zapomnij też o lekkich firanach i koronkowych obrusach. Tkaniny, na których przeważają kwiatowe lub ludowe motywy uzupełnią i ożywią wnętrze, podkreślając jednocześnie wiejską stylistykę kuchennej przestrzeni. 

 

Dodane przez: Kamila Klepacka

Kamila Klepacka
Dodaj komentarz

Data dodania:


listopad 25, 2021
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Kuchnie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane Produkty

Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: wnętrza