Start Arrow WnętrzaArrowKuchniaArrow Kuchnia w stylu prowansalskim…

Kuchnia w stylu prowansalskim…

Kuchnia urządzona w stylu prowansalskim to ciepła i przytulna kuchnia, która już od wejścia zaprasza do spędzenia w niej poranku, przy filiżance pysznej kawy. Wzbudza zachwyt… w szczególności wśród kobiet! Sprawdź, jak zaaranżować kuchnię w stylu prowansalskim i zainspiruj się!

Meble w kuchni prowansalskiej

Wykonane z jasnego drewna, powinny być lekkie i delikatne. Bardzo często w kuchni w stylu prowansalskim można spotkać postarzałe meble, utrzymane w stylistyce shabby chic. Zdobią je wycięcia, otwory oraz efektowne rzeźbienia. Niekiedy widnieją na nich motywy kwiatowe (lawenda bądź oliwka). Drzwiczki od mebli często zastępowane są materiałowymi zasłonkami. Duży drewniany stół powinien stać na środku kuchni, a wokół niego krzesła z ażurowanymi, lekkimi plecami. 

 Podłoga w kuchni prowansalskiej

…jest charakterystyczna, najczęściej drewniana, z długimi deskami. Zdarza się, że jest wyłożona płytkami bądź kamieniem. 

Kolory…

Kuchnia prowansalska kojarzy nam się najczęściej z klasyczną bielą. Warto jednak dodać, że styl ten bazuje też na innych odcieniach. Szarości, beże, zieleń czy lawendowy fiolet to kolory, których nie powinno zabraknąć w aranżowanym wnętrzu. 

Dodatki

W kuchni prowansalskiej roi się od przeróżnych rzeczy i tzw. bibelotów. Wiklinowe koszyki, efektowne zegary, doniczki z ziołami, drewniane skrzynki, żywe kwiaty, warkocze czosnku powieszone nad sufitem to wszystko tworzy przytulną atmosferę, chakteryzującą się lekkością i delikatnością.

Dodane przez: Kamila Klepacka

Kamila Klepacka
Dodaj komentarz

Data dodania:


Maj 9, 2020
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Kuchnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty