Start Arrow WnętrzaArrowKuchniaArrow Kuchnia w stylu shaker. Jak ją urządzić?

Kuchnia w stylu shaker. Jak ją urządzić?

Styl shaker to jeden z najbardziej popularnych i pożądanych w ostatnim czasie trendów wnętrzarskich. Zachwyca swą prostotą i elegancją oraz uniwersalną formą. Sprawdź, jak zaaranżować kuchnię w tym stylu i zainspiruj się!

Charakterystyka stylu shaker 

Nazwa tego stylu wywodzi się od nazwy grupy religijnej – Shakers, która funkcjonowała w XIX w. w Stanach Zjednoczonych. Mniejszość ta funkcjonowała w izolacji od innych ludzi i wiodła bardzo skromne i proste życie. Cechy te zauważyć można było w wystroju ich wnętrz. Niezwykły minimalizm, połączony z funkcjonalnością to główne założenia tego stylu. 

Kuchnia w stylu shaker

Co ważne, kuchnia w stylu shaker to pomieszczenie, które nie tylko służy przygotowywaniu posiłków, ale również to miejsce spotkań rodzinnych i towarzyskich. 

Meble w stylu shaker 

Wyróżnia je surowa estetyka i bardzo charakterystyczne fronty z delikatnym zdobieniem. 

Kolorystyka wnętrza

Kuchnia w stylu shaker jest niezwykle przytulna. Pełni rolę domowego zacisza. W takim wnętrzu należy unikać wyrazistych kolorów. Wybierając kolory do tego wnętrza, postaw na stonowane barwy, które ukoją Twoje nerwy i wprowadzą harmonię we wnętrzu. 

Oświetlenie 

Jak powszechnie wiadomo, to bardzo ważny element każdej aranżacji. Wybierając oświetlenie do kuchni w stylu shaker, postaw na naturalne światło, które doda wnętrzu przytulności. Nie zapomnij też o sztucznym oświetleniu. Wybierz żarówki o ciepłej barwie światła. W kuchni w stylu shaker idealnie sprawdzą się lampy stylizowane na stare. Dobrze też prezentować się będą minimalistyczne kinkiety. 

Dodatki 

… ogranicz je do minimum. Im mniej kuchennych dodatków, tym lepiej. Ozdobne uchwyty do szafek mogą być dekoracją samą w sobie. 

Dodane przez: Kamila Klepacka

Kamila Klepacka
Dodaj komentarz

Data dodania:


sierpień 11, 2021
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Kuchnie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane Produkty