Start Arrow WnętrzaArrowKuchniaArrow Kuchnia z betonu. Wybierz styl postindustrialny…

Kuchnia z betonu. Wybierz styl postindustrialny…

Beton to nieodłączny element stylu postindustrialnego. Ten nowoczesny trend coraz częściej wybierany jest przez inwestorów. Bardzo łatwo dobrać do niego ciekawe dodatki oraz meble. Dodatkowym atutem betonu jest jego wytrzymałość. Sprawdź, jak zaaranżować kuchnię z betonu…

Styl postindustrialny narodził się w Wielkiej Brytanii. Do charakterystycznych cech tego stylu zaliczyć można surowy wygląd oraz wrażenie niedokończonego projektu. Warto dodać, iż beton wykorzystywano już w czasach starożytnych. To właśnie w starożytnym Rzymie za pomocą tego surowca wznoszono akwedukty i mosty. Później dominowały raczej kamień bądź cegła. Powrót betonu nastąpił w XIX wieku, kiedy wybuchła rewolucja przemysłowa. Za pomocą betonu wznoszono hale, huty i wiadukty. W wieku XX natomiast futuryści i moderniści z tego surowca budowali budynki mieszkalne.

Beton we wnętrzach

Surowiec ten pięknie będzie komponował się we wnętrzach w stylu skandynawskim. Połączenie bieli z betonem, podkreśli wrażenie minimalizmu i nowoczesności. Beton równie wyjątkowo będzie prezentował się w połączeniu ze stylem loftowym. To właśnie beton w towarzystwie cegły, odsłoniętych rur i kabli potęgował będzie wrażenie niedokończonego projektu.

Beton  w połączeniu z różem

…to nieco łagodniejszy pomysł wykorzystania betonu w kuchni. Pastelowy róż daje wrażenie ciepła, dzięki czemu pomieszczenie staje się bardziej przytulne i klimatyczne. 

Dodane przez: Kamila Klepacka

Kamila Klepacka
Dodaj komentarz

Data dodania:


Maj 27, 2019
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Kuchnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty