Start Arrow Wiadomości Arrow Kuchnia zamknięta czy z salonem?

Kuchnia zamknięta czy z salonem?

Jaką wybrać, aby była funkcjonalna a zarazem stylowa?

Kuchnia to serce każdego domu. Biorąc pod uwagę popularne od wielu lat trendy zdrowego żywienia i samodzielnego przygotowywania posiłków, spędzamy w niej dużo czasu. Warto więc zadbać o to, aby była przede wszystkim funkcjonalna, ale również stylowa. Największym dylematem pozostaje jednak to czy zdecydować się na kuchnię otwartą – łącząc ją z salonem lub jadalnią, czy urządzić kuchnię zamkniętą. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę, aby podjąć dobrą decyzję.

Współczesne rozwiązania w projektowaniu i urządzaniu kuchni pozwalają na przystosowanie pomieszczenia odpowiednio do potrzeb, a także możliwości lokalowych, metrażowych i finansowych. Szeroka oferta mebli i sprzętu AGD umożliwia urządzenie funkcjonalnej i przytulnej kuchni bez względu na to, czy jest ona połączona z salonem czy stanowi oddzielne pomieszczenie. Wybór rodzaju kuchni zależy zatem od naszych upodobań i charakteru. Możliwości mamy na szczęście nieskończenie wiele.

Aranżacja kuchni otwartej

Max Kuchnie, Pracownia Klimek

Aranżacja kuchni otwartej

Max Kuchnie, Pracownia Klimek

Otwarta dla towarzyskich i wielozadaniowych

Kuchnia otwarta to synonim nowoczesnego, dobrze przemyślanego i urządzonego wnętrza. Idealnie sprawdza się w małych mieszkaniach, ponieważ optycznie powiększa przestrzeń. Świetnie radzi sobie również w dużych wnętrzach i przestronnych domach. Najważniejsze przy urządzaniu otwartej kuchni jest dobre skomponowanie jej z resztą pomieszczeń, aby stanowiła idealne dopełnienie całości.

Aranżacja kuchni otwartej

Max Kuchnie, Pracownia Vigo

Połączenie kuchni z salonem to przede wszystkim uzyskanie większej przestrzeni. Jest to również dobre rozwiązanie, aby uzyskać naturalne, dzienne światło w kuchni bez okna. – W aranżacji tego typu kuchni warto postawić na niezawodną biel, dzięki której naturalnie uzyskujemy efekt optycznego powiększenia przestrzeni. Co więcej, we wnętrzu kuchenno-salonowym jest ona uniwersalnym rozwiązaniem, dzięki czemu bez problemu dostosujemy wszelkie materiały wykończeniowe, drobiazgi i detale dekoracyjne. Kolor ten znakomicie współgra m.in. z drewnem, płytkami i terakotą – radzi Aneta Janecka, projektantka Studia A&K Kuchnie, należącego do sieci Max Kuchnie.

Aranżacja kuchni otwartej - część kuchenna

Max Kuchnie, Pracownia Vigo

Co więcej, kuchnia otwarta to możliwość wykonywania wielu rzeczy w tym samym czasie. Podczas przygotowywania posiłku możemy jednocześnie kontrolować bawiące się w salonie dziecko. Przy odpowiednim ustawieniu mebli, możemy oglądać telewizję czy uczestniczyć w rozmowach z gośćmi. Jest to więc idealne rozwiązanie dla osób niestroniących od towarzystwa.

Zamknięta dla ceniących intymność i spokój

Mimo nowoczesnych rozwiązań, przeznaczonych dla otwartych kuchni, te zamknięte ciągle mają swoich zwolenników. Są zdecydowanie lepszym rozwiązaniem dla osób ceniących sobie intymność i spokój. To też wygodniejsza alternatywa, jeśli nie lubimy sprzątać bezpośrednio po przygotowaniu posiłku. Odpoczywając w salonie, nie widzimy brudnych naczyń i pozostałości po gotowaniu, a tym samym łatwiej nam się zrelaksować. Dzięki oddzieleniu kuchni od reszty pomieszczeń znika problem rozprzestrzeniającego się po całym domu zapachu przygotowywanych posiłków. Nawet najlepszy wyciąg czy okap nie są w stanie w całości zniwelować kulinarnych zapachów. Oddzielenie kuchni pozwala także na relaks w ciszy w salonie, ponieważ nie słyszymy pracującego sprzętu AGD, na przykład zmywarki czy miksera, gdy współlokator przygotowuje naleśniki.

Aranżacja kuchni zamkniętej

Max Kuchnie, Studio Meble Wach

Podczas urządzania kuchni zamkniętej mamy też większe pole do popisu, jeśli chodzi o wystrój i dekoracje. Nie musimy skupiać się na tym, aby współgrała z salonem i otwartą przestrzenią. Możemy wykorzystać inne niż w salonie elementy dekoracyjne i bawić się kolorami.

Półotwarta dla niezdecydowanych

Niezdecydowanym polecamy natomiast kuchnię półotwartą. Jeśli przeszkadza nam nieporządek, strefy roboczą oraz zmywania możemy zasłonić półścianką i wyeksponować resztę kuchni. Dla jeszcze bardziej niezdecydowanych oraz nielubiących zapachów jedzenia w całym domu, polecamy zamontowanie drzwi przesuwnych, dzięki czemu na żądanie mamy kuchnię otwartą lub zamkniętą.

Aranżacja kuchni półotwartej

Max Kuchnie, Studio Meble Wach

Warto zadbać o to, aby kuchnia półotwarta miała wspólne z salonem elementy dekoracyjne i tworzyła z nim wystrojowo, a także kolorystycznie spójną całość.

Niezależnie od tego, na jaki rodzaj kuchni się zdecydujemy, pamiętajmy o tym, aby spełniała swoje funkcje i odpowiadała naszym potrzebom. Warto skorzystać z pomocy specjalistów, którzy profesjonalnie doradzą w zaprojektowaniu serca naszego domu, doborze mebli oraz sprzętu AGD – zachęca Aneta Janecka, projektantka Studia A&K Kuchnie, należącego do sieci Max Kuchnie.

Max Kuchnie oferuje kompleksowy pakiet usług w zakresie projektowania i urządzania kuchni. Specjaliści sieci Max Kuchnie projektują i wykonują meble zgodnie z oczekiwaniami klientów. Pomagają także dobrać odpowiedni sprzęt AGD oraz doradzają w kwestiach kolorystyki, oświetlenia i modnych dodatków, tak aby klienci dobrze czuli się w nowej kuchni.

Każde studio cechuje się kompleksowością swoich usług: fachowe doradztwo, projekt, dobór sprzętu AGD, wykonanie zabudowy kuchennej, transport oraz montaż.

Marka istnieje na rynku od 2013 roku i została stworzona przez ogólnopolską firmę „Galicja Tomaszek”.

Max Kuchnie, Aneta Janecka, projektantka Studia A&K Kuchnie

Max Kuchnie, Aneta Janecka, projektantka Studia A&K Kuchnie

Źródło:Max Kuchnie

Max Kuchnie
Wszystkie komunikaty (2408)

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz

Data dodania:


Kwiecień 19, 2016
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Kuchnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty