Start Arrow WnętrzaArrowKuchniaArrow Kuchnia „zero waste”

Kuchnia „zero waste”

Kuchnia „zero waste” jest szalenie modna od kilku sezonów. Ekologiczny styl życia, dążący do ograniczenia odpadów, zdobywa coraz większą rzeszę swoich zwolenników. Przedstawiamy kilka, praktycznych wskazówek, które pozwolą Ci dołączyć do grona miłośników stylu eko. Sprawdź i zainspiruj się!

Eko torby 

Postaw na eko torby, wykonane z naturalnych materiałów, rezygnując tym samym z worków foliowych. Bawełniane torby na zakupy są o wiele trwalsze o tzw. foliówek, które często rozrywają się pod wpływem ciężaru artykułów spożywczych. W sprzedaży dostępne są różne bawełniane torby, różniące się od siebie wielkością oraz kolorystyką. 

Naturalne myjki do mycia naczyń

Naturalne myjki, wykonane ręcznie ze sznurka konopnego, będą doskonałą alternatywą dla tradycyjnych gąbek, wyprodukowanych z plastiku. Stosując je na co dzień, przyczynisz się do ograniczenia plastikowych odpadów w naszym środowisku. Pamiętaj, że taką myjkę możesz umyć szarym mydłem lub wrzucić do pralki. 

Szklane pojemniki na jedzenie

Ogranicz ilość śmieci i niepotrzebnych odpadów, kupując produkty na wagę i wsypując je do szklanych pojemników. Ich wybór jest ogromny. Zarówno pod względem wielkości, jak i designu.

O czym warto jeszcze pamiętać?

Pamiętaj o segregowaniu śmieci i wrzucaj je do osobnych pojemników. Dzięki temu przyczynisz się do pozyskania surowców wtórnych, co będzie skutkowało mniejszym zużyciem zasobów naturalnych. Nie marnuj także jedzenia. Rób przemyślane zakupy, nie kupując żywności na zapas. 

Dodane przez: Kamila Klepacka

Kamila Klepacka
Dodaj komentarz

Data dodania:


Sierpień 27, 2020
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Kuchnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty