Start Arrow WnętrzaArrowKuchniaArrow Kupujemy idealną zmywarkę do ciasnej kuchni

Kupujemy idealną zmywarkę do ciasnej kuchni

Urządzanie małej kuchni wymaga od nas niemałej kreatywności. Zależy nam, by kuchnia była funkcjonalna, jasna i sprawiała wrażenie jak największej. Jeśli jesteśmy przyzwyczajeni do zmywarki lub marzy nam się ona od lat, wcale nie musimy z niej rezygnować. Aby wstawienie zmywarki do ciasnej kuchni było możliwe, ważne jest odpowiednie zaplanowanie przestrzeni oraz wybranie właściwego modelu urządzenia. Podpowiadamy, jak zaaranżować małą kuchnię, by zmieściła się w niej zmywarka do naczyń.

fot. mat. pras. DOM.pl

fot. mat. pras. DOM.pl

Jak zapewnić przestrzeń dla zmywarki w małej kuchni?

Już na samym początku będziemy Was przekonywać do tego, że znalezienie miejsca na małą zmywarkę jest prostsze, niż myślimy! Jeśli do tej pory w naszej małej kuchni nie było zmywarki, a zmywaliśmy brudne naczynia ręcznie, z pewnością wyznaczyliśmy specjalne miejsce na suszarkę do naczyń.

Najpopularniejsze są dwa rozwiązania. Po pierwsze jest to suszarka wisząca nad zlewem, często zakamuflowana szafką kuchenną. Wystarczy, że jedną szafkę – na przykład tę, która obecnie znajduje się obok lodówki – powiesimy w miejsce suszarki, zyskamy miejsce na zmywarkę.

Drugim częstym rozwiązaniem jest suszenie naczyń na suszarce nablatowej, którą stawiamy obok komory zlewu lub zgodnie z przeznaczeniem na blacie. W takiej sytuacji zmywarkę najlepiej zamontować w szafce pod zlewozmywakiem. Jeśli mamy dwukomorowy zlew, będziemy musieli z jednej komory zrezygnować. I tak nie będzie nam potrzebna.

Zmywarka do ciasnej kuchni – jaką wybrać?

W przypadku właścicieli małych kuchni wybór najczęściej pada na wąskie zmywarki o szerokości 45 cm. Taką zmywarkę swobodnie zmieścimy pod zlewem. Najczęściej spotykane szafki pod zlew mają szerokość 80 cm. Biorąc pod uwagę, że przez przyłącza nie wykorzystujemy w pełni przestrzeni pod zlewem, specjalnie nie odczujemy, że po zainstalowaniu zmywarki zostaje nam jedynie 35 cm. Spokojnie zmieścimy tam środki czystości, które trzymaliśmy w większej szafce.

Niemożliwe? Wystarczy, że butelki, tubki i inne pojemniki ustawiamy na dostawianej półce, dzięki której zyskamy przestrzeń. Równie prostym i skutecznym sposobem jest trzymanie środków czystości w pudłach.

Modułowe zmywarki do małej kuchni

Niektórzy producenci oferują nam nietypowe modele zmywarek do naczyń. Dzięki nim na zmywarkę możemy pozwolić sobie nawet wtedy, gdy nie jesteśmy w stanie zrezygnować z ani jednej szafki w naszej kuchni. Zmywarkę modułową możemy oczywiście wkomponować w naszą zabudowę i to jest najlepsze rozwiązanie, jeśli planujemy generalny remont kuchni.

Jeśli jednak urządzania kuchni od nowa nie planujemy w najbliższym czasie, możemy taką zmywarkę postawić na blacie. Kto wie, być może za kilka lat zdecydujemy się na nowe meble kuchenne? A wtedy swobodnie znajdziemy miejsce dla niewielkiego urządzenia AGD.

Jak dużą zmywarkę potrzebujemy?

Zmywarka o szerokości 45 cm to naprawdę niewielkie urządzenie, dlatego jesteśmy przekonani, że zdecydowana większość z nas znajdzie na nią miejsce w swojej kuchni. Niewielkie rozmiary zmywarki mogą budzić obawy, że nie zmieścimy w niej wszystkich naczyń, jakie zdążymy ubrudzić, a dwukrotne zmywanie nie będzie ekonomiczne.

Nic bardziej mylnego! Nowoczesne zmywarki tworzone są z myślą o singlach i parach, które nie brudzą dużej ilości naczyń. W takiej zmywarce spokojnie zmieścimy naczynia z całego dnia, a dzięki różnym programom, zmywarkę możemy ustawić na szybkie mycie, które w zależności od modelu zajmie od dwudziestu do trzydziestu minut. Dlatego wybór najmniejszych zmywarek rekomendujemy także trzyosobowym rodzinom.

Posiadanie zmywarki do naczyń to nie tylko wygoda, ale także oszczędność. Wysoka klasa ekonomiczna to gwarancja niskiego zużycia wody i prądu, co przekłada się na niskie rachunki oraz wkład w ochronę środowiska.

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz

Data dodania:


Wrzesień 28, 2018
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Kuchnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty