Start Arrow OgródArrow Kwiaty doniczkowe, które lubią suche powietrze…

Kwiaty doniczkowe, które lubią suche powietrze…

Sezon grzewczy trwa już od kilku tygodni, zatem przedstawiamy kwiaty, które lubią suche powietrze. Sprawdź, które z nich doskonale radzą sobie na parapecie nad rozgrzanym kaloryferem i zainspiruj się!

Rośliny, które lubią suche powietrze, w sezonie grzewczym prezentują się niezwykle efektownie. Powietrze nagrzane kaloryferem, poprawia ich kondycję i gwarantuje piękny wygląd!

Do roślin, które lubią suche powietrze należą rośliny, takie jak:

Agawa nitkowata 

Na brzegach liści ma tzw. niteczki, które są sztywne. Roślina ta rozwija się bardzo powoli i lubi bezpośrednie nasłonecznienie. Agawę nitkowatą podlewamy wtedy, kiedy ziemia jest sucha. 

Aspidistra 

Dobrze radzi sobie w cieniu i w półcieniu. Najlepiej posadzić ją w małej doniczce. Roślinę należy zraszać co 3-4 dni i podlewać raz w tygodniu. Wymaga przepuszczalnej ziemi i warstwy drenażu na dnie doniczki. 

Fiołek afrykański 

Najlepiej rośnie w rozproszonym świetle. Nie toleruje przeciągów oraz zraszania liści. Roślinę należy podlewać do podstawki, gdy wierzchnia warstwa ziemi przeschnie. 

Wilczomlecz lśniący 

Należy dostarczyć mu bezpośrednie promienie słoneczne oraz przesuszoną ziemię. Roślinę zaleca się podlewać obficie dopiero wtedy, kiedy ziemia jest całkowicie sucha i kruszy się w palcach. 

Zamiokulkas

Lubi półcień i ciepło. Roślinę należy podlewać, gdy ziemia wyschnie. Co ciekawe, zamiokulkas wytrzyma bez wody do 4 tygodni. Jest bardzo wrażliwy na nadmiar wody. Jego korzenie szybko gniją. 

Dodane przez: Kamila Klepacka

Kamila Klepacka
Dodaj komentarz

Data dodania:


październik 20, 2021
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Pokój dziecka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane Produkty

Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: ogród