Start Arrow OgródArrow Kwiaty kwitnące zimą…

Kwiaty kwitnące zimą…

W mroźną zimę ciesz się urokiem i zapachem kwiatów doniczkowych. Sprawdź, które z nich kwitną o tej porze i wprowadź miły nastrój do swojego wnętrza. Przedstawiamy popularne i proste w pielęgnacji kwiaty, kwitnące zimą. Sprawdź i wybierz swój ulubiony!

#1 Cyklamen perski

To bardzo popularny i lubiany kwiat doniczkowy, który kwitnie w sezonie zimowym. Kształt liści cyklamenu perskiego intryguje… Zazwyczaj przypominają one kształt serca lub nerki, a pokryte są wzorem, który swą strukturą nawiązuje do marmuru. Płatki kwiatów natomiast od dołu są zrośnięte, a od góry oddzielają się od siebie. Występują w różnych kolorach, ale najczęściej można je spotkać w odcieniu łososiowym. Inne barwy tego kwiatka to: czerwień, fiolet oraz biel. 

Sprawdź, jak pielęgnować te piękne kwiaty…: Cyklamen perski: roślina doniczkowa kwitnąca zimą.

#2 Kalanchoe (żyworódka)

Roślina ta przywędrowała do nas z Madagaskaru. Najczęściej występuje w kolorze różowym, czerwonym oraz żółtym. W sklepach można spotkać zarówno miniaturki, jak i okazy o pełnych rozmiarach. Maksymalna wysokość rośliny wynosi 25 cm. 

Zobacz, jak pielęgnować tę roślinę: Kalanchoe w doniczce – zimowa dekoracja kwiatami.

#3 Storczyk Phalaenopsis

To najczęściej spotykany storczyk w naszych domach. Wyróżniamy około 50 gatunków tego kwiatu. Z łatwością można go zakupić w kwiaciarni lub w sklepie ogrodniczym. Roślina ta ma ciemnozielone, owalne liście. Zdarzają się również liście o zabarwieniu marmurkowatym. Pędy kwiatowe natomiast wyrastają między liśćmi. Kwiaty tej rośliny mogą pojawiać się przez cały rok.

#4 Fiołek afrykański…

…zwany również Saintpaulia osiąga do 25 cm wysokości. To jedna z najpopularniejszych roślin doniczkowych. Liście tej rośliny są mięsiste i pokryte delikatnym włosiem. Najczęściej można ją spotkać w kolorze: fioletowym, różowym, białym i błękitnym. Zdarzają się również dwukolorowe egzemplarze. 

Sprawdź, jak zadbać o tę roślinę…: Rośliny w domu: fiołek afrykański w doniczce.

#5 Anturium

To bardzo elegancka roślina, której pielęgnacja nie należy do najłatwiejszych. Posiada długie pędy, a na szczycie każdego z nich znajduje się jasna kolba, otoczona kwiatem w kształcie serca lub nerki. Zazwyczaj kwiat ten jest czerwony i lśniący. Jednak można również spotkać białą lub różową odmianę. 

Koniecznie sprawdź, jak pielęgnować tę wymagającą roślinę: Rośliny egzotyczne: wymagające i piękne Anturium

Dodane przez: Kamila Klepacka

Kamila Klepacka
Dodaj komentarz

Data dodania:


styczeń 31, 2020
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Łazienka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane Produkty