Start Arrow WykańczanieArrowNowe podłogi i posadzkiArrow Łączenie podłóg

Łączenie podłóg

Efektowną podłogę możemy uzyskać łącząc ze sobą kilka rodzajów materiałów. Przedstawiamy dzisiaj kilka popularnych połączeń.

Połączenie drzewna z kamieniem lub gresem

Połączenie drewna i kamienia świetnie sprawdza się, jeśli chodzi o wystrój salonu. Jest to niezwykle efektowne zestawienie. Na ogół polega to na zamontowaniu ceramicznych lub kamiennych wkładek na obrzeżach parkietu lub w samym parkiecie. Można się jednak spotkać także z podłogami wykonanymi „na odwrót” – czyli z elementami drewnianymi w kamiennym parkiecie. W miejscu połączenia elementów drewnianych i kamiennych umieszcza się na ogół bardzo cienki, niemal niewidoczny w połączeniu z drewnem, pasek korka.

(Podłoga wykonana z kilku materiałów przedstawia się bardzo ciekawie)

Takie rozwiązanie sprawdza się również w kuchni, głównie ze względów praktycznych. Obszar przy ciągu kuchennym jest bowiem szczególnie narażony na negatywny wpływ wilgoci. Warto zatem w tym miejscu zastosować płytki ceramiczne. Z podobnych względów takie połączenie sprawdzi się w łazience. Planując drewnianą podłogę w łazience lub kuchni pamiętajmy jednak, że nie każde drewno nadaje się do zastosowania w tych pomieszczeniach. Musi być odporne na wilgoć (np. teak). Zamiast lakierowania podłogi warto przeprowadzić olejowanie i nie zapomnieć o warstwie korka w miejscu łączenia.

Intarsja

Pod tym terminem kryje się rozwiązanie polegające na umieszczaniu w drewnianej podłodze elementów wykonanych z innego gatunku drewna. Choć tata podłoga jest bardzo efektowna, nie jest zbyt często spotykana, gdyż jej wykonanie jest niezwykle pracochłonne.

Połączenie kafli i wykładziny

Takie rozwiązanie również jest niezbyt popularne, głównie ze względu na prace przygotowawcze na etapie budowy, których wymaga. W miejscu, w którym będzie leżała wykładzina, wylewka musi być inne grubości niż w innych miejscach. Jeśli ta kwestia zostanie zbagatelizowana, wówczas otrzymamy podłogę o widocznej różnicy poziomów, co prezentuje się fatalnie. Układanie kafli znacznie ułatwi nam metalowy kątownik.

Starajmy się unikać łączenia dwóch materiałów podobnych wizualnie. Kiepsko prezentuje się drewno w połączeniu z panelami lub kamień w połączeniu z płytkami gresowymi.

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
1
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Pokój dziecka

Komentarze

Najnowsze komentarze

Gość Dom.pl Odpowiedz 2011-09-08 14:05:55

Łączenie różnych materiałów to super sprawa. Sam w kuchni wykończyłem sobie podłogę, miałem jednak problem jak to ze sobą połączyć? Tym bardziej że wyszła różnica wysokości, ok. 3mm płytki były wyżej niż parkiet (nie śmiać się, liczy się to że wykonałem je samodzielnie). Z pomocą przyszły mi elastyczne listwy podłogowe STEP FLEX. Kupiłem je w sklepie. Panowie doradzili mi jak to zamontować i w ciągu dwóch dni było po sprawie :) Pozdrawiam ich gorąco!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

  • Lampa podłogowa Trójnóg Pustynna Burza

  • Zwis pojedynczy Galaxy 1640

  • Promocja

    Lampa wisząca Aida White 2pł.

  • Zwis pojedynczy Galaxy 1642