Start Arrow WnętrzaArrowPokój dzieckaArrow Lampki na biurko dla dzieci. O czym należy pamiętać, wybierając lampki dla ucznia?

Lampki na biurko dla dzieci. O czym należy pamiętać, wybierając lampki dla ucznia?

Szykując szkolną wyprawkę dla ucznia nie można zapomnieć również o organizacji jego pokoju. To w nim nasze dziecko będzie się uczyć i odrabiać lekcje, często do późnych godzin wieczornych. Jednym z ważniejszych elementów wyposażenia pokoju ucznia jest funkcjonalna i bezpieczna lampka biurkowa. Na rynku dostępna jest bardzo szeroka oferta tego typu oświetlenia. Na co należy więc zwrócić baczną uwagę wybierając lampki biurkowe dla dzieci?

Lampka biurkowa to niezbędny element wyposażenia pokoju ucznia. Warto wybrać taką, która najlepiej oświetli wybraną powierzchnię, jednocześnie nie męcząc wzroku naszego dziecka.

Lampka biurkowa to niezbędny element wyposażenia pokoju ucznia. Warto wybrać taką, która najlepiej oświetli wybraną powierzchnię, jednocześnie nie męcząc wzroku naszego dziecka.

Lampki biurkowe dla dzieci: najlepsze oświetlenie punktowe

Oświetlenie pokoju ucznia nie może ograniczać się do centralnej lampy sufitowej, do nauki niezbędne jest bowiem oświetlenie miejsca pracy. Najlepsze do tego są lampki biurkowe, ustawiane bądź montowane na blacie biurka. Ich wybór na rynku jest bardzo szeroki, warto jednak zwrócić szczególną uwagę na lampki z ruchomym ramieniem. Dzięki niemu dziecko będzie mogło w prosty sposób zmieniać kąt padania światła, dostosowując je do bieżących potrzeb.

Lampka biurkowa dla dzieci powinna być odpowiednio ustawiona na blacie, by w sposób optymalny oświetlać powierzchnię, a nie świecić w oczy dziecka. Najlepsza odległość między źródłem światła a powierzchnią blatu, zapewniająca optymalne natężenie światła, waha się w przedziale 35-50 cm. Lampka z ruchomym lub teleskopowym ramieniem pozwoli najlepiej ustawić wysokość padania światła, dostosowując ją do siedzącego przy biurku dziecka.

Nie trzeba dodawać, że lampki na biurko muszą być tak ustawione, by piszące w zeszycie dziecko nie zasłaniało padającego światła. Jeśli nasze dziecko jest praworęczne, lampka biurko powinna stać naprzeciw niego po lewej stronie, jeżeli dziecko pisze lewą ręką – lampkę ustawiamy naprzeciw niego po stronie prawej.

Lampka biurkowa z ruchomym ramieniem czy kloszem umożliwi optymalne ustawienie kąta i wysokości padania światła. Zdjęcie: Oswietlenie.DOM.pl

Lampka z ruchomym ramieniem czy kloszem umożliwi optymalne ustawienie kąta i wysokości padania światła.
Zdjęcie: Oswietlenie.DOM.pl

Na mniejsze biurko świetnym rozwiązaniem jest lampka mocowana na klips do krawędzi mebla. Zdjęcie: Oswietlenie.DOM.pl

Na mniejsze biurko świetnym rozwiązaniem jest lampka mocowana na klips do krawędzi mebla.
Zdjęcie: Oswietlenie.DOM.pl

Jaką żarówkę wybrać do lampki biurkowej?

Lampki biurkowe sprzyjają lepszej koncentracji, nie męczą wzroku i nie przekłamują kolorów, pod warunkiem, że wyposażone są w odpowiednie źródła światła. Do lampki na biurko dla dzieci wybierajmy żarówki halogenowe lub lampy LED. Jest to istotne z uwagi na emitowanie białej, skrzącej, najbardziej zbliżonej do oświetlenia naturalnego barwy światła.

Wybierając lampki dziecięce, warto pamiętać o możliwości regulacji natężenia światła. Niektóre lampki biurkowe wyposażone są w ściemniacze, które w prosty sposób mogą dostosować natężenie światła do sytuacji. O ile jasne, energetyzujące oświetlenie niezbędne jest w godzinach nauki, to już przyciemnione może okazać się wystarczające podczas przygotowania się do snu.

Oświetlenie pokoju dziecka: pamiętaj!

Zwracajmy uwagę naszemu dziecku, by wieczorem włączone było nie tylko oświetlenie biurka, ale również oświetlenie główne (np. lampa wisząca sufitowa). W ten sposób przestrzeń wokół biurka będzie rozjaśniona, dzięki czemu zminimalizowany zostanie kontrast pomiędzy oświetlonym blatem a resztą ciemnego pokoju. Z tego samego powodu należy włączać światła także wtedy, gdy dziecko korzysta z komputera – światło padające z monitora nie jest wystarczające, a emitowana przez urządzenie niebieska poświata męczy i psuje wzrok!

Wybierając lampy do pokoju dziecka warto zwrócić uwagę na kolekcje oświetlenia. Aranżacja światłem stanie się nie tylko funkcjonalnym uzupełnieniem wyposażenia, ale również harmonijną dekoracją wnętrza. Zdjęcie: Oswietlenie.DOM.pl

Wybierając lampy do pokoju dziecka warto zwrócić uwagę na kolekcje oświetlenia. Aranżacja światłem stanie się nie tylko funkcjonalnym uzupełnieniem wyposażenia, ale również harmonijną dekoracją wnętrza.
Zdjęcie: Oswietlenie.DOM.pl

Następna »

Autor: Redakcja DOM.pl

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz

Data dodania:


sierpień 14, 2017
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
2
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Pokój dziecka

Komentarze

Najnowsze komentarze

adam Odpowiedz 2018-10-12 18:21:22

miałem spory problem z wygodną lampką, u mnie sprawdziła się lampka z activejeta. Oczy mniej się podrażniają i to nawet znacznie. Myślę że dla dziecka też by była odpowiednia.

ana Odpowiedz 2018-05-05 15:55:28

Ja jestem bardzo zadowolona z lampek biurkowych Active jet. Bardzo wygodne, fajnie wyglądające, LEDowe i co ważne - z regulacji światła co sprawdza się idealnie w pokoju dziecka ale też pracy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane Produkty

Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: wnętrza