Start Arrow InstalacjeArrow Lampy solarne – energooszczędne oświetlenie zewnętrzne

Lampy solarne – energooszczędne oświetlenie zewnętrzne

Oświetlenie zewnętrzne spełnia wiele funkcji. Po pierwsze ułatwia nam poruszanie się po zmroku po posesji, umożliwia bezkolizyjny wjazd do garażu, podświetla osobę, która znajduje się przy furtce. Odstrasza również potencjalnych złodziei. Latem pozwala nam również spędzać dłużej czas w przydomowym ogrodzie.

Tradycyjne oświetlenie zewnętrzne warto przewidzieć w projekcie zagospodarowania działki, przed lub w trakcie budowy domu. Dzięki temu unikniemy nieestetycznego okablowania w ogrodzie, które może utrudniać nam bezpieczne poruszanie się po nim.

Projekt instalacji oświetlenia ogrodu powinien pasować do aranżacji i stylu domu, ponadto jeśli decydujemy się na energooszczędne rozwiązania, warto stosować je również wokół domu, wybierając świetlówki kompaktowe, halogeny czy oświetlenie ledowe, które doskonale działa w niskich temperaturach.

Oświetlenie energooszczędne i ekologiczny

Decydując się na ekologiczne i energooszczędne rozwiązania wokół domu, warto również zapoznać się z ofertą lamp, które do działania potrzebują słońca. To atrakcyjny sposób na oświetlenie ogrodu właśnie w okresie letnim.

Lampy solarne są zasilane energią słoneczną. Podczas dnia lampa magazynuje energię, wieczorem dzięki czujnikom zmierzchu automatycznie włącza się oświetlając ścieżki, schody czy wjazd do garażu.

W lampach solarnych do oświetlenia zostały użyte diody LED. Długość ich świecenia zależy między innymi od pory roku, położenia geograficznego, intensywności promieniowania słonecznego i wynosi 6-12 godzin.

Bezprzewodowe lampy solarne mogą być wbijane w ziemię (zakończone są szpikulcem), montowane do ściany np. na magnes (idealne rozwiązanie do oświetlenia namiotów czy altan ogrodowych) lub zawieszane na haku, a nawet dostępne są lampy do zabudowy w nawierzchnię (świetnie sprawdza się do podświetlenia wjazdu do garażu czy schodów zewnętrznych).

Lampa solarna wbijana
z termometrem
Cena: 101,00 zł
www.Oswietlenie.DOM.pl
Lampy solarne wbijane
Cena: 124,00 zł
www.Oswietlenie.DOM.pl
Lampa solarna na magnes
Cena: 92,00 zł
www.Oswietlenie.DOM.pl
Lampa solarna
do zabudowy
Cena: 95,00 zł
www.Oswietlenie.DOM.pl
Lampa solarna kinkiet
Cena: 101,00 zł
www.Oswietlenie.DOM.pl
Lampa solarna zawieszana
z wyłącznikiem
Cena: 134,00 zł
www.Oswietlenie.DOM.pl
Następna »

Autor: Redakcja

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Wnętrza projektów domów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: instalacje