Start Arrow Wiadomości Arrow Łatwy montaż centralnego ogrzewania

Łatwy montaż centralnego ogrzewania

Do niedawna najbardziej popularnymi rozwiązaniami PP-R, stosowanymi przez instalatorów przy centralnym ogrzewaniu, były rury Stabi, wyposażone z zewnątrz w warstwę aluminium. Rury tego typu są wytrzymałe i posiadają niski współczynnik rozszerzalności liniowej, jednak ich instalacja jest czasochłonna i kosztowna – aby połączyć rury z kształtkami należy zedrzeć warstwę aluminium przy użyciu specjalnych zdzieraków.

Innym popularnym rozwiązaniem przy systemach centralnego ogrzewania są rury zbrojone włóknem szklanym. Ich montaż nie wymaga zdzierania, rury są jednak wyjątkowo kruche. Wymagają szczególnych warunków transportu i przechowywania.

Stabi FAST – trwałość i łatwość montażu

Rury Stabi FAST łączą w sobie zalety obu powyższych rozwiązań. Podobnie jak rury Stabi, nie wydłużają się pod wpływem wysokich temperatur – współczynnik rozszerzalności liniowej wynosi dla nich zaledwie 0,03 mm/ m•K. Na tym jednak podobieństwa się kończą, gdyż Stabi FAST – tak jak rury zbrojone włóknem szklanym – nie wymagają zdzierania.  Jest to zasługą zatopienia w środkowej części rury warstwy aluminium, która sprawia, iż łączenie Stabi FAST z kształtką przebiega bardzo sprawnie. W odróżnieniu jednak od rur zbrojonych włóknem szklanym, Stabi FAST są bardzo trwałe – nie kruszą się, nie wymagają specjalnych warunków magazynowania i są bezproblemowe w transporcie. Stabi FAST produkowane są z najwyższej jakości surowca PP-R marki SABIC. Ich typoszereg ciśnieniowy to PN 25. Dostępne są w rozmiarach od 20 do 63 mm.

(fot. UST-M)

Autor: Materiały prasowe


Wszystkie komunikaty (222)

Dodane przez: Wiadomości z rynku

Wiadomości z rynku
Dodaj komentarz

Data dodania:


marzec 20, 2013
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Małe Mieszkanie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane Produkty