Start Arrow WnętrzaArrow Łazienka bez okna. Jak ją urządzić?

Łazienka bez okna. Jak ją urządzić?

Łazienka bez okna wymaga specjalnej aranżacji. O czym należy pamiętać, urządzając łazienkę bez okna? Oto nasze wskazówki…

Łazienka bez okna najczęściej jest mała i ciemna. Wymaga więc odpowiedniej aranżacji i właściwego oświetlenia. Pamiętać również należy o prawidłowej wentylacji. Sprawdź nasze wskazówki aranżacyjne i urządź przytulną oraz funkcjonalną łazienkę. 

Właściwe oświetlenie

W łazience z oknem jest dużo naturalnego światła. Natomiast w łazience bez okna naturalnego światła nie ma. Urządzając łazienkę bez okna, należy pamiętać o właściwym oświetleniu wnętrza. Barwa sztucznego światła powinna być zbliżona do naturalnego. Oprócz oświetlenia głównego, warto zadbać o oświetlenie dodatkowe, w postaci lamp punktowych, które oświetlą różne strefy w łazience, takie jak: kabinę prysznicową czy umywalkę. Dzięki temu codzienna toaleta będzie o wiele przyjemniejsza. 

Odpowiednia wentylacja 

Kolejną ważną kwestią przy aranżacji łazienki bez okna jest odpowiednia wentylacja. Jeśli łazienka nie posiada okna, pomieszczenie to narażone jest na wilgoć. W takiej sytuacji należy zadbać o pion wentylacyjny oraz odpowiednie wycięcie u doły drzwi łazienki lub kratkę wentylacyjną. Co ważne, wentylacja powinna być umiejscowiona pod sufitem. Dzięki temu zapewnimy odpowiednią cyrkulację powietrza w pomieszczeniu. 

Dodane przez: Kamila Klepacka

Kamila Klepacka
Dodaj komentarz

Data dodania:


Czerwiec 9, 2021
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Łazienka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty