Start Arrow WnętrzaArrow Łazienka dla dwojga

Łazienka dla dwojga

Dwoje w domu to niewiele. Jednak przed wyjściem do pracy, w trakcie porannego zamieszania, nawet dwie osoby mogą wciąż przeszkadzać – szczególnie w łazience. Tak być nie musi. Czas spędzony wspólnie w łazience zaaranżowanej w przemyślany sposób, może być niezwykle przyjemny.

Rano łazienka jest miejscem centralnym w całym domu, każdy bowiem chce z niej skorzystać. Wszystko jest w porządku, gdy domownicy zaczynają dzień o różnych porach, mogąc dzięki temu w spokoju dopełnić rytuału codziennej toalety. Tak jednak bywa rzadko. Częściej okazuje się, że rano łazienką trzeba się „podzielić”. Trudno uniknąć wtedy przepychanek o umywalkę, czy sprzeczek o rzeczy odłożone w pośpiechu nie na swoje miejsce. KOŁO poleca rozwiązania, dzięki którym można uniknąć takich sytuacji.

Zestawiając odpowiednio meble z ceramiką łazienkową stworzymy komfortową łazienkę dla dwojga.

Zestawiając odpowiednio meble z ceramiką łazienkową stworzymy komfortową łazienkę dla dwojga.

Dla niej i dla niego…

Łazienka, nawet mała, ale prywatna, to marzenie wielu osób, które na co dzień dzielą ją z partnerem. Jest to jednak rozwiązanie, na które nie każdy może sobie pozwolić. Dlatego warto zastosować pewne udogodnienia, dzięki którym łatwiej będzie z niej korzystać dwóm osobom w tym samym czasie.

Bidet i miska ustępowa z kolekcji Quattro marki KOŁO (fot.Sanitec KOŁO)

Bidet i miska ustępowa z kolekcji Quattro marki KOŁO (fot.Sanitec KOŁO)

Mycie się, golenie czy np. poranny makijaż, wszystko to robimy przy umywalce z wiszącym nad nią lustrem. Rano jest to miejsce najczęściej używane. Jeżeli więc korzystamy z jednej łazienki warto wyposażyć ją w dwie umywalki, dwie szafki podumywalkowe i dwa lustra. Podzielimy w ten sposób wspólną przestrzeń na strefę jej i jego. Takie rozwiązanie z pewnością zakończy poranne przepychanki. Ponadto owalne i prostokątne kształty ceramiki oraz nowoczesny design mebli łazienkowych świetnie wpiszą się w aranżację każdego wnętrza.

Meble oraz ceramika łazienkowa z kolekcji Twins marki KOŁO (fot. Sanitec KOŁO)

Meble oraz ceramika łazienkowa z kolekcji Twins marki KOŁO (fot. Sanitec KOŁO)

Co jednak zrobić, kiedy nasza łazienka jest zbyt mała i brak w niej miejsca na dwie umywalki?

– Ciekawą propozycję znajdziemy w kolekcji Quattro marki KOŁO – jest nią jedna, elegancka, długa na 120 cm, umywalka z dwoma bateriami, przy której bez problemu zmieszczą się dwie osoby. W kolekcji znajdują się również szafki współgrające z ceramiką pod względem wymiaru oraz wzornictwa. Doskonałym wypełnieniem serii są bidet i miska ustępowa, dzięki którym całą łazienkę wyposażymy w ceramikę niezbędną zarówno dla niej, jak i dla niego – mówi Krzysztof Brzeziński, Product Manager – Ceramika z Sanitec KOŁO.

Kolekcja mebli i ceramiki Quatrro (fot.Sanitec KOŁO)

Kolekcja mebli i ceramiki Quatrro (fot.Sanitec KOŁO)

Wspólny wieczór

Rankiem zależy nam na prywatności, spokoju i w pełni zorganizowanej przestrzeni. Jednak wieczorem, po dniu pełnym napięć często chcemy się zrelaksować wspólnie z partnerem. Świetnie nadają się do tego duże, narożne wanny. Ich przestronność oraz wyprofilowane odpowiednio wnętrze i siedzisko pozwalają na wygodne ułożenie się dwóch osób oraz kojącą kąpiel. A gdyby dodać jeszcze aromatyczne olejki i świece…

Wanna narożna Maxima marki KOŁO (fot.Sanitec KOŁO)

Wanna narożna Maxima marki KOŁO (fot.Sanitec KOŁO)

Na narożną wannę potrzebujemy dużo miejsca. Wstawienie jej do małej łazienki nie jest więc rozsądnym rozwiązaniem. W takim przypadku lepszy będzie ustawny model w tradycyjnym prostokątnym kształcie, jak np. Clarissa marki KOŁO. Jest ona równie wygodna i obszerna wewnątrz jak wanny narożne, można ją natomiast dodatkowo w łatwy sposób wkomponować w każde wnętrze.

Wspólną dla pary łazienkę często trudno urządzić w praktyczny sposób. Zestawiając odpowiednio meble i ceramiki łazienkowej stworzymy miejsce, w którym zarówno on jak i ona, będą mieli przynajmniej odrobinę prywatnej przestrzeni. Dzięki temu oboje z przyjemnością i bez zbędnych nieporozumień rozpoczną i zakończą każdy dzień.

Autor: Sanitec KOŁO

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Łazienka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

  • Kinkiet AQUA 2X3W LED

  • Kinkiet SHINE 13,8W LED

  • Kosz na bieliznę Curver INFINITY 60L (pióra)

  • Kosz do magla Curver KNIT 40L (brązowy)

  • Promocja

    Kosz na śmieci Curver Dominik CE 25L beżowy