Start Arrow Wiadomości Arrow Łazienka dla niej i dla niego…

Łazienka dla niej i dla niego…

Powstające obecnie domy jednorodzinne czy apartamenty, mają często wystarczająco duży metraż, by wydzielić dwie łazienki. Taki zabieg pozwala zapewnić pełną swobodę korzystania i idealne dopasowanie do potrzeb ich użytkowników.

W damskiej łazience, oprócz wanny i miski ustępowej, sprawdzi się bidet. Natomiast idealnymi rozwiązaniami do męskiej strefy mogą być ergonomiczna kabina prysznicowa czy praktyczny pisuar z higieniczną armaturą spłukującą. Do tej pory kwestia instalacji pisuaru w domowej łazience wzbudzała niekiedy kontrowersje. Nowoczesne  armatury pozwalają rozwiać wszelkie wątpliwości, tym bardziej, że zapewniają oszczędność wody.

Różne potrzeby, różne rozwiązania

Kobiety i mężczyźni różnią się od siebie pod względem wyobrażeń dotyczących estetyki czy funkcjonalności wyposażenia wnętrz. Do tego dochodzą indywidualne dla danej osoby upodobania czy odczucia dotyczące kwestii komfortu użytkowania i organizacji przestrzeni.  W naturalny sposób w damskiej łazience znajdą się więc nieszablonowe dekoracje, duże lustra oraz pojemne szafki na kolekcję kosmetyków i artykuły higieniczne czy wygodna wanna. Rozwiązaniem sanitarnym, które na powrót znajduje uznanie wśród damskiej części użytkowników, jest  bidet. Mężczyźni z kolei na ogół bardziej cenią sobie surowe materiały i minimalizm wyposażenia, zaś wszystkie potrzebne na co dzień przybory wolą trzymać pod ręką. Optymalnym wyjściem dla nich będą zatem ergonomiczne urządzenia sanitarne, które cechują się prostotą obsługi i łatwością utrzymania w czystości. Jednym z nich jest pisuar, który nadal bywa kojarzony z przestrzeniami publicznymi. Nowoczesne, oszczędne rozwiązania armatur pisuarowych stopniowo zmieniają ten pogląd.

Nowoczesne pisuary – niezawodność i higiena

Montaż samej miski pisuarowej w łazience nie wymaga dużo miejsca, gdyż wystarczy wygospodarować powierzchnię o wymiarach 40 cm szerokości i 30 cm głębokości. Najważniejsza pod względem użytkowym jest jednak armatura spłukująca, która powinna spełniać kryteria łatwości obsługi, wysokiej higieny i niezawodności. Przykładem takiego rozwiązania mogą być nowoczesne spłuczki ciśnieniowe SCHELLOMAT o minimalistycznym kształcie walca. Pojedyncze naciśnięcie górnej części obudowy uruchamia spłukiwanie ustawioną objętością wody w zakresie zaledwie od 1 do 6 litrów, umożliwiając jej oszczędność. Natężenie przepływu na poziomie 0,3 l/s gwarantuje jednocześnie wysoką efektywność. Bardziej zaawansowanym rozwiązaniem są zupełnie bezobsługowe spłuczki sterowane na podczerwień, jak np. SCHELLTRONIC. W tym przypadku spłukiwanie jest uruchamiane samoczynnie, po określonym czasie od odejścia użytkownika z zasięgu sensora podczerwieni. Dodatkowo po upływie 24 godzin od ostatniego użycia uruchamia się przepłukiwanie antystagnacyjne, które zapobiega rozwojowi drobnoustrojów. Wbrew pozorom spłuczka elektroniczna nie wymaga prowadzenia oddzielnego przewodu elektrycznego. Armatury SCHELLTRONIC mogą być zasilane także na baterię alkaliczną o napięciu 9 V, dlatego można je stosować zarówno w budynkach nowych, jak i modernizowanych.

SCHELL

Dodane przez: E.C.H.O. COMMUNICATIONS

E.C.H.O. COMMUNICATIONS
Dodaj komentarz

Data dodania:


listopad 14, 2019
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Wnętrza projektów domów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane Produkty