Start Arrow WykańczanieArrowSufity i ściany wewnętrzneArrow Łazienka – jaką farbą pomalować ściany?

Łazienka – jaką farbą pomalować ściany?

Łazienka, bardziej niż inne pomieszczenia w domu, wymaga odpowiedniego doboru farby. Ze względu na funkcję pomieszczenia, temperatura w nim bowiem często się zmienia. W łazience panuje też większa wilgotność niż w innych częściach domu. Zawilgocenia, jak wiadomo tworzą warunki sprzyjające rozwojowi pleśni, ponadto powoduje pękanie i odpadanie farby. Jak temu zaradzić? Najlepiej do malowania łazienki wybrać farbę odporną na wilgoć. Oto kilka rozwiązań dostępnych na rynku.

Farba Kitchen & Bathroom firmy Dulux to lateksowa emulsja do ścian i sufitów, matowa. Jest dporna na tłuszcz, zmywanie oraz wilgoć. Powinna być nakładana dwuwarstwowo, za pomocą pędzla lub wałka. Po zakończeniu malowania zaleca się usunąć jak największą ilość farby, a następnie umyć czystą wodą. Jej wydajność wynosi do 14m2/l.

(Farba Kitchen & Bathroom firmy Dulux)

Lateksowa farba emulsyjna Łazienka & Kuchnia firmy Dekoral przeznaczona jest do malowania ścian i sufitów wewnątrz pomieszczeń szczególnie narażonych na rozwój grzybów pleśniowych oraz na działanie wilgoci. Powłoka jest długotrwale zabezpieczona przed działaniem grzybów. Pozostawia satynowy efekt wykończenia. Zastosowanie wysokogatunkowej dyspersji umożliwia prawidłowe „oddychanie” ścian.

Jest wysoce odporna na szorowanie i doskonale kryje. Charakteryzuje się wysoką odpornością na typowe plamy, takie jak olej, tłuszcze, kawę i detergenty (jest to szczególnie ważne podczas malowania kuchni). Dodatkowo, podczas malowania wydziela miły zapach.

(Farba Łazienka & Kuchnia firmy Dekoral)

Farba emulsyjna Śnieżka Kuchnia i Łazienka jest zawiesiną pigmentów i wypełniaczy w wodnej dyspersji żywicy akrylowej z dodatkiem skutecznych, o długim okresie działania środków zabezpieczających ściany przed niszczącym działaniem grzybów, pleśni, alg, mchów i bakterii itp. Emulsja przeznaczona jest do malowania pomieszczeń szczególnie narażonych na stałe lub okresowe działanie wilgoci. Ma zastosowanie wszędzie tam, gdzie na skutek dużej wilgotności powietrza możliwe jest powstawanie zagrzybienia powierzchni (łazienki, pralnie, pływalnie, kuchnie, browary, piekarnie, piwnice itp.). Może być stosowana na podłoża mineralne, gipsowe, beton, gazobeton, płyty gipsowo-kartonowe wewnątrz pomieszczeń. Dzięki swoim właściwościom zapewnia oddychanie ścian i jest odporna na szorowanie.

(Farba Śnieżka Kuchnia i Łazienka)

Farba do ścian i sufitów Dekso 25 firmy Flügger tworzy nieżółknącą powłokę maksymalnie mocną i o minimalnej podatności na zabrudzenia. Powłoka wytrzymuje mycie pod wysokim ciśnieniem: max 80 bar, min. odległość dyszy od podłoża 30 cm, max temperatura wody 30°C. Farba powinna być nakładana pędzlem, wałkiem lub natryskiem. Jest to farba zalecana do powierzchni o wysokich wymaganiach co do zużycia i utrzymania w czystości. Uwaga! Intensywne kolory mogą być mniej odporne niż biały i jasne.

(Farba Dekso 25 firmy Flügger)

Farba Våtrumsgrund marki Beckers to zarazem klej, jak i wodorozcieńczalna gruntująca farba akrylowa przeznaczona do gruntowania okładzin tynkowych, tynku i betonu w pomieszczeniach „mokrych”, takich jak toalety i łazienki, oraz w pomieszczeniach o wysokich wymogach utrzymania czystości, np. w szpitalach. Stosowana jest również do wstępnego uszczelniania i gruntowania tapet z włókna szklanego.

(Farba Våtrumsgrund firmy Beckers)

 

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
2
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Sypialnia

Komentarze

Najnowsze komentarze

Gość Dom.pl Odpowiedz 2011-10-08 15:07:13

ja mam ta farbą pomalowaną łazienkę. faktycznie zdaje egzamin. ściany oddychają, nie ma zacieków, łatwo się nią maluje i jest wydajna. kolor jest trwały i odporny na szorowanie.

Gość Dom.pl Odpowiedz 2011-10-07 12:15:05

Malowałam kuchnię tą Śnieżką, w sklepie mi człowiek z obsługi tak doradził. Mówił, że zapobiega gromadzeniu się wilgoci, nie trzeba się martwić o bakterie i grzyby. Póki co malowałam 2 miesiące temu więc nie tak dawno, ale dobre działanie da się już zauważyć, wydajna farba dobrej jakości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

 • Promocja

  Inteligentny system oświetlenia Cube

 • Nowoczesny Plafon Kantoor Gray

 • Mop chenille z kijem teleskopowym 120 cm

 • Kinkiet HILTON SILVER TK Lighting + gratis żar...

 • Lampa wisząca Wire White 3pł.

 • Promocja

  Lampa stołowa mini-trójnóg Kwitnące tulipany

 • Abażur Luna 60

 • Promocja

  Listwa Snow 3pł. spot czarny

Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: wykańczanie