Start Arrow WnętrzaArrow Łazienka – komfortowa i oszczędna

Łazienka – komfortowa i oszczędna

Obliczono, że kilkuminutowy prysznic pod normalnym strumieniem wody pochłania tyle energii, co praca lodówki przez tydzień. Zastosowanie w naszych łazienkach nowoczesnych urządzeń pomoże nam zaoszczędzić wodę, a co za tym idzie zmniejszyć rachunki za jej zużycie i podgrzanie.

Nowoczesna łazienka musi być komfortowa, estetyczna i funkcjonalna, a przy tym korzystanie z niej nie powinno nazbyt obciążać naszego domowego budżetu. Mówiliśmy już o urządzeniach energooszczędnych, m.in. o pralkach, dziś zastanówmy się, w jaki sposób ograniczyć zużycie wody podczas codziennie branego prysznicu, bez straty poczucia komfortu i bez ograniczania czasu relaksu, jaki daje nam szybka kąpiel.

(Domowe SPA?)

Kabina prysznicowa to najlepsze rozwiązanie, gdy projekty łazienek nie są imponujących rozmiarów. Mała łazienka rządzi się swoimi prawami i aby była funkcjonalna i wygodna, musi ograniczyć liczbę sprzętów. W nowoczesnej łazience stosowane są specjalne deszczownice, które umożliwiając przyjemną kąpiel, jednocześnie pozwalają na relatywnie niższe zużycie wody.

Deszczownica sprawia, że krople wody są napowietrzone, zawierają pęcherzyki powietrza, przez co wydaje nam się, że wody jest więcej. Regulowana deszczownica z głowicą umożliwia nam ustawienie żądanego strumienia wody np. rozproszonego delikatnego skraplania po bicze wodne, które dodadzą naszej łazience charakter gabinetu SPA.

Deszczownice w przeciwieństwie do dotychczasowych baterii prysznicowych o giętkim przewodzie wodnym, są na stałe przymocowane do elementu mocującego: do ściany lub do sufitu. Nowoczesne deszczownice można instalować do różnych przyłączy o kilku profilach średnic, a sam montaż deszczownicy ściennej nie jest skomplikowany, więc możemy samodzielnie sobie z nim poradzić. Montaż deszczownicy sufitowej raczej powinniśmy zlecić specjaliście.

(fot. Cifial)

Wybierając deszczownicę do swojej łazienki, powinniśmy kierować się przede wszystkim jej wielkością. Mała łazienka wymaga niewielkiego urządzenia, które nie sprawi, że po kąpieli całe pomieszczenie będzie zalane wodą. Na rynku są jednak dostępne deszczownice naprawdę pokaźnych rozmiarów, zalety których docenią na pewno właściciele dużych, luksusowych salonów kąpielowych.

Warto wiedzieć, że deszczownice mogą być dobrane również zgodnie z charakterem, jaki ma cała aranżacja wnętrza. Są więc one w różnych kolorach i kształtach: kwadratowym, prostokątnym i oczywiście okrągłym.

Wykonane są najczęściej ze stali nierdzewnej, która da się łatwo czyścić i właściwie pielęgnowana, nie pokrywa się kamieniem.

(fot. Ferro)

Najprostsze deszczownice dostępne są już za ok. 50 zł, nowoczesne modele dochodzą do kilkuset.

Autor: Marta Hawrylak

Dodane przez: martah

martah
Dodaj komentarz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Łazienka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane Produkty

Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: wnętrza