Start Arrow InstalacjeArrow Łazienka pełna światła

Łazienka pełna światła

Światło LED pozwala wydobyć z projektowanego wnętrza to, czego nie dostrzeżemy przy świetle dziennym. Uzyskany efekt może zaskoczyć, tym bardziej, że wykorzystanie diod LED przy aranżacji nie generuje wysokich kosztów eksploatacji.

Iluminacja diodami i plafonami LED pozostaje obecnie bardzo doceniana na rynku, szczególnie przez jej żywotność, energooszczędność oraz efekty, jakie można uzyskać we wnętrzu. Diody elektroluminescencyjne nie nagrzewają się, dlatego można je stosować w miejscach, gdzie zwykła żarówka mogłaby być niebezpieczna lub powodować uszkodzenia. Ma to znaczenie zwłaszcza w przypadku łazienki, gdzie nie trudno np. o wilgoć.

Łazienkowy inny świat

Wyobraźmy sobie, jak możemy rozjaśnić miejsce w którym żyjemy. Zaprojektowaliśmy własny dom, mieszkanie. Mamy już wszystko, dywany, zasłony, stoły i wygodne fotele. W łazience stoi wanna, w której ciepła kąpiel po długim dniu pracy urasta do rangi małej ceremonii. W miejscu, w którym czujemy się bezpiecznie, chcemy także czuć się swobodnie i wygodnie, tak aby spędzane tam chwile upływały wolno i błogo…

fot. LARS

fot. LARS

Jednym z najprostszych i najtrafniejszych rozwiązań, odpowiadających tak określonym potrzebom, może być udekorowanie łazienki diodowym przewodem – radzi Maciej Leonhard z firmy LARS. – Wypełnienie krawędzi pomiędzy elementami wyposażenia wnętrza pokoju kąpielowego świetlnym detalem będzie cieszyć wzrok i pozytywnie wpływać na nasz nastrój – dodaje. – Ponadto, umiejscowienie przewodu w obniżonym suficie, pozwoli uzyskać efekt rozproszonego równomiernie światła, które będzie delikatnie wypełniać całe pomieszczenie lub jego fragment. Scenerię łazienki wzbogacimy także podkreślając dolną krawędź wanny innym przewodem diodowym.

Przewód diodowy może pracować na niskim napięciu, zwiększając bezpieczeństwo użytkowania. Co ważne, w porównaniu z innymi źródłami światła jest 50-krotnie trwalszy (żywotność do 50 000 godzin ciągłego użytkowania), a w stosunku do świetlówek ok. 10-krotnie. Jest łatwy w transporcie, bardzo prosty w montażu. Dostępne są wersje zasilania 24V, 230V.

Cechy charakterystyczne: elastyczność, niskie zużycie energii, intensywność kolorów, bardzo długa żywotność, duża wytrzymałość na uszkodzenia i wibracje, odporność na warunki atmosferyczne, brak promieniowania IR/UV oraz znikoma emisja ciepła.

Własne małe SPA

Z pewnością niejednokrotnie marzyliśmy o weekendzie w SPA. I choć nie każdego stać na pobyt w takim miejscu, można spróbować stworzyć sobie przytulny, komfortowy salon kąpielowy we własnej łazience. Wystarczy tylko poruszyć wyobraźnię. Odpowiednio dobrana kolorystyka, nastrojowe, intymne oświetlenie, miękkie ręczniki i pachnące olejki z pewnością nam w tym pomogą. W takim otoczeniu można poczuć się luksusowo.

Autor: LARS

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Łazienka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane Produkty

Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: instalacje