Start Arrow OgródArrowMała architektura, taras i ogród zimowyArrow Letni balkon i taras. Jak zaaranżować tę przestrzeń?

Letni balkon i taras. Jak zaaranżować tę przestrzeń?

Nadszedł ten wyjątkowy czas, który możemy spędzać beztrosko na tarasie i balkonie. Zastanawiasz się, jak zaaranżować tę przestrzeń? Oto nasze wskazówki! Sprawdź i zainspiruj się!

Romantyczna przestrzeń

Na słonecznym balkonie pięknie prezentować się będą róże, surfinie oraz pelargonie. Zalecamy posadzić te rośliny w białych doniczkach. Do urządzania kącika relaksu można wykorzystać, zalegające na strychu meble: stary stół, krzesła po babci i wygodny, wiklinowy fotel. Aby całość prezentowała się spójnie, warto postawić na jeden, wiodący kolor i pasujące do niego dwa, trzy dodatkowe. W ten sposób osiągniemy harmonię. 

Nowoczesny szyk 

Chcąc urządzić balkonową przestrzeń w nowoczesnym stylu, postawmy na stosowane kolory i proste formy. Pasują tutaj eleganckie technorattanowe meble. Łatwo się je czyści, są też wytrzymałe na zmienne warunki atmosferyczne. Aby ożywić nieco aranżowaną przestrzeń, wybierzmy rośliny, takie jak: lawendę lub jaśminowiec pnący. 

W stylu boho

Gdy chcemy na balkonie lub tarasie poczuć się bliżej natury, zdecydujmy się na wystrój w stylu boho. Taki klimat tworzą wygodne, wiszące fotele, drewniane leżanki, miękkie narzuty, plecione stoliki, dywaniki albo miękkie poduszki czy pufy, na których można wygodnie odpocząć. Na balkonie ważne jest również oświetlenie – świece, latarenki oraz nastrojowe girlandy z ciepłym światłem, umilą długie wieczory. Po ciężkim dniu znajdziemy tu wyciszenie. 

Dodane przez: Kamila Klepacka

Kamila Klepacka
Dodaj komentarz

Data dodania:


maj 16, 2022
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Sypialnia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane Produkty