Start Arrow OgródArrowMała architektura, taras i ogród zimowyArrow Letnia aranżacja balkonu

Letnia aranżacja balkonu

Kolorowe kwiaty, klimatyczne oświetlenie i gustowne dodatki to elementy, które tworzą letnią aranżację balkonu. Sprawdź, jak za pomocą kilku drobiazgów stworzyć wyjątkową atmosferę na balkonie. Przywitaj lato i odpoczywaj w cudownie zaaranżowanej przestrzeni…

Balkon spójny z wnętrzem

Aby aranżacja wnętrza i balkonu była spójna, urządź te dwie przestrzenie w jednym stylu. Dzięki temu w prosty sposób unikniesz bałaganu, powiększysz optycznie wnętrze i dopełnisz je, nadając mieszkaniu niepowtarzalnego i wakacyjnego charakteru. 

Podłoga na balkonie

Od czego należy zacząć aranżację letniego balkonu? Przede wszystkim od podłogi! Rodzaj posadzki na balkonie jest niezwykle ważny. Podłoga na balkonie musi być gładka i przyjemna w dotyku. Postaw na kafle, na których pięknie prezentować się będą ceramiczne donice.

Marta Hubka, konsultant ds. aranżacji wnętrz Parku Handlowego Bielany, radzi, aby donice utrzymane były w jednym tonie kolorystycznym, stylistycznym i rozmiarowym. Co więcej, mówi, aby większe donice postawić bliżej ścian, a mniejsze przy balustradach. 

Rośliny balkonowe

Sadząc kwiaty i krzewy na balkonie, warto zachować umiar, aby nie przytłoczyć aranżowanej przestrzeni. Decydując się na iglaki na balkonie, postaw na karłowate odmiany, które nie będą się rozrastać. Do wyboru mamy:

  • jałowce,
  • karłowate świerki,
  • sosny górskie.

Dekoratorka, Marta Hubka, radzi by wybierać miniaturowe wersje roślin. Coraz częściej odchodzi się od sadzenia pelargonii na balkonie. Częściej klienci decydują się na zwisające pędy, które pięknie prezentują się na balkonie i pełnią funkcję praktyczną – odgradzają naszą przestrzeń od przestrzeni sąsiadów.

Oświetlenie balkonu

Aby zadbać o klimatyczną atmosferę na balkonie, postaw na dekoracyjne oświetlenie, takie jak:

  • lampiony,
  • zapachowe świece,
  • świeczniki.

Bardzo modne są też lampki typu cottton balls, które dają przyjemne dla oka światło i tworzą niezwykły klimat aranżacji.

Dodane przez: Kamila Klepacka

Kamila Klepacka
Dodaj komentarz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Salon

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane Produkty

Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: ogród