Start Arrow WnętrzaArrowSypialniaArrow Letnia kołdra. Kiedy należy ją zmienić?

Letnia kołdra. Kiedy należy ją zmienić?

Letnia kołdra powinna być miękka, lekka i przede wszystkim cienka. Ponadto powinna zapewniać dobrą cyrkulację powietrza. Sprawdź, kiedy należy zmienić kołdrę na letnią i jaka powinna ona być. Oto nasze wskazówki…

Kiedy należy zmienić kołdrę z zimowej na letnią?

Jeśli temperatura w ciągu dnia przekracza 20 stopni Celsjusza, należy zmienić kołdrę z zimowej na letnią. Letnie i tym samym ciepłe noce nie ułatwiają nam zasypiania, dlatego należy sięgnąć po cienką kołdrę, która zapewni nam komfortowy sen. 

Co ważne, oprócz zmiany kołdry na letnią, należy pamiętać o regularnym wietrzeniu pościeli – najlepiej rano. 

Letnia kołdra – jaką wybrać?

Wybierając letnią kołdrę, należy zwrócić uwagę na cztery ważne kwestie: jej wagę, wypełnienie, rozmiar oraz poszycie. 

Waga kołdry letniej

Jak już wcześniej wspomnieliśmy, letnia kołdra powinna być cienka, lekka oraz przewiewna. Taka struktura kołdry zapewni Ci zdrowy i spokojny sen. Co ciekawe, w sprzedaży dostępne są ultracienkie kołdry, które sprawdzą się podczas dużych upałów. 

Wypełnienie kołdry letniej

… to kolejna kluczowa kwestia, przy wyborze letniej kołdry. Postaw na wypełnienie syntetyczne, które jest antybakteryjne i antyalergiczne. Chroni nas przed kurzem i roztoczami i zapewnia dobrą cyrkulację powietrza. 

Innym rozwiązaniem jest kołdra letnia z włóknami bambusowymi, która charakteryzuje się dużą miękkością i wytrzymałością. Co ważne, kołdra ta świetnie reaguje na temperaturę. Latem zapewnia stałą cyrkulację powietrza, a zimą chroni przed chłodem. 

Rozmiar kołdry letniej

Następnym aspektem, na który należy zwrócić uwagę podczas zakupy kołdry letniej jest jej rozmiar. Musi być dopasowany do wzrostu jego użytkownika, a także ilości osób, śpiących w łóżku. 

Poszycie kołdry letniej

To bardzo ważny element, który wpływa na nasze samopoczucie podczas snu. Kołdra letnia może być poszyta: bawełną, bawełną i poliestrem, jedwabiem/satyną, a także mikrofibrą. Bawełniane poszycie kołdry jest bardzo higieniczne. Materiał ten absorbuje wilgoć i jest przyjemny w dotyku. Co ważne, zapewnia dobrą cyrkulację powietrza podczas upalnych nocy. Poliester zaś jest odporny na uszkodzenia. Z kolei jedwab/satyna to materiały, które są przyjemne w dotyku i przewiewne. Doskonale sprawdzą się u osób uczulonych na kurz. Dają przyjemne uczucie chłodu i świeżości. Mikrofibra natomiast jest wytrzymała i miękka. Niestety nie zapewnia dobrej cyrkulacji powietrza. Podczas upalnych nocy możesz się pod nią spocić. 

Dodane przez: Kamila Klepacka

Kamila Klepacka
Dodaj komentarz

Data dodania:


czerwiec 16, 2021
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Sypialnia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane Produkty

  • Lampa sufitowa Cubus 4pł. TK Lighting + gratis...

  • Promocja

    Plafon Various Biało-szaro-biały Kolor apli: ...

  • Promocja

    Zwis Burn Black 1 pł.