Start Arrow OgródArrowProjekty i pielęgnacja ogrodówArrow Leżaki i leżanki – pełen relaks w ogrodzie

Leżaki i leżanki – pełen relaks w ogrodzie

Gdy nadchodzą letnie miesiące, wielu z nas marzy o wyjeździe nad morze i kąpielach słonecznych. Nie zawsze jednak mamy czas na wyjazd. Opaleniznę możemy jednak uzyskać również we własnym ogrodzie i to niekoniecznie na rozłożonym na ziemi ręczniku. Podstawą jest wygodny leżak lub leżanka i oczywiście krem z filtrem.

Bardzo często w ogrodzie korzystamy z tego samego wyposażenia, które bierzmy ze sobą nad morze. Na ogół są to leżaki składające się z metalowej ramy i kawałka materiału. Wadą takiego rozwiązania jest nie tylko ich niezbyt atrakcyjny wygląd. Na ogół są także umiarkowanie wygodne i niestabilne.

Ponadto, to co na plaży prezentuje się w miarę przyzwoicie, niekoniecznie pasuje do naszego ogródka. Warto zatem potraktować leżak na równi z innymi meblami ogrodowymi, wybierając solidniejsze,  trwalsze i ładniejsze rozwiązanie.

Leżak drewniany

Drewno jest jednym z najpopularniejszych surowców, jeśli chodzi o produkcję mebli ogrodowych. Na ogół meble drewniane nie kojarzą się z wygodą. Jest to jednak przekonanie nie do końca słuszne. Jeśli wybierzemy ergonomiczny leżak drewniany, wówczas możemy wygodnie spędzić na nim długie godziny.

(Leżak drewniany może być wygodny, fot. Haste Garden)

Najlepiej sprawdzić przed zakupem, czy mebel pozwala na kontakt z ciałem na całej długości. Ważną kwestią jest także regulacja kąta nachylenia oparcia. Pamiętajmy również, że o komforcie stosowania decyduje także możliwość łatwego przemieszczania mebla. Pomogą w tym kółka umieszczone na nogach mebla.

(Kółka pomogą w wygodnym przemieszczaniu, fot. Iter Polska)

Niektóre z modeli oprócz regulacji oparcia posiadają także regulowane siedzenie. Dzięki temu możemy usiąść w takiej pozycji, jaka jest dla nas najwygodniejsza.

(regulowane siedzenie - wygoda dla każdego, fot. Haste Garden)

Leżanka z tworzywa sztucznego

Użycie tworzywa sztucznego niekoniecznie musi nas skazywać na niską jakość i tandetne wykończenie. Oferowane obecnie na rynku modele mebli łączące elementy drewniane z wykorzystaniem sztucznych materiałów wyglądają bardzo estetycznie. Na ogół takie pokrycie mebla jest znacznie bardziej odporne na zmienne warunki atmosferyczne niż zwykły materiał.

(Leżak z tworzywa sztucznego jest wytrzymały, fot. Haste Garden)

Wygodne leżaki i leżanki mogą jednak sprawić, że nieco się zapomnimy i spędzimy na słońcu dużo więcej czasu, niż to wskazane. Pamiętajmy zatem, że długie opalanie nie jest korzystne dla naszej skóry. Dawkujmy więc sobie tę przyjemność ostrożnie, rozpoczynając od kilku minut na słońcu i pamiętając o kosmetykach z wysokim filtrem.

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Kuchnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: projekty i pielęgnacja ogrodów