Start Arrow WykańczanieArrowNowe podłogi i posadzkiArrow Listwy przypodłogowe PVC

Listwy przypodłogowe PVC

Praca przy wykańczaniu podłogi kojarzy się zwykle ze żmudnym wysiłkiem. Wystarczy jednak sięgnąć po estetyczne i trwałe listwy przypodłogowe PVC.

Ich montaż wymaga jedynie wywiercenia kilku otworów, w których umieszcza się wkręty przytrzymujące zapinki lub klipsy. Potem wystarczy już tylko nałożyć na nie przyciętą na potrzebną długość listwę i już po wszystkim! Niektóre typy listew przypodłogowych montuje się bezpośrednio do ściany np. listwę smart firmy Profile VOX.

fot. Profile Vox

fot. Profile Vox

Wygląd listew doskonale imituje strukturę drewna z tą różnicą, że materiał PVC z którego są one wykonane jest trwalszy – odporny na uderzenia, ścieranie czy wilgoć. Gładka powierzchnia bez problemu podaje się wygodnemu zmywaniu za pomocą domowych środków czyszczących.

Tworzywo PVC często mylnie kojarzone jest z popularnymi niegdyś płytkami Jednak obecnie, to materiał zupełnie nowej generacji, o właściwościach niedostępnych dla drewna czy drewnopochodnego MDF. Tworzywo PVC jest elastyczne, można je w sposób dowolny kształtować tak by idealne dopasować do wszelkich krzywizn ściany.
Listwy przypodłogowe PVC firmy Profile VOX dostępne są w czterech typach: classic, click, smar i multi, w ponad 20 kolorach każdy. Oczywiście, w tej samej palecie barw uzyskać można wszelkie niezbędne elementy wykończeniowe: narożniki wewnętrzne i zewnętrzne, zaślepki oraz łączniki. Ich zastosowanie pozwala na kolejne oszczędności, np. poprzez uniknięcie docinania kątowego i dopasowywania końcówek listew narożnikowych.

fot. Profile Vox

fot. Profile Vox

Modele click, multi i smart wyróżnia ponadto konstrukcja, umożliwiająca ukrycie w nich wijących się coraz liczniej pod ścianami mieszkań kabli. Wystarczy tylko zdjąć listwę i ponownie założyć, unikając pracochłonnego odrywania i ponownego stałego mocowania, które konieczne jest przy listwach drewnianych i drewnopochodnych.

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Salon

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

  • Lampa podłogowa Trójnóg Pustynna Burza

  • Zwis pojedynczy Galaxy 1640

  • Promocja

    Lampa wisząca Aida White 2pł.

  • Zwis pojedynczy Galaxy 1642