Start Arrow Wiadomości Arrow Lubisz klimatyczne wieczory przy kominku?

Lubisz klimatyczne wieczory przy kominku?

Od teraz to możliwe również w mieszkaniu dzięki biokominkom!

Od lat pokolenia fascynowały się ogniem, jako delikatnym i ulotnym żywiołem. Żółto-czerwone płomienie i złote iskry tworzą niepowtarzalne, nieuchwytne, tańczące obrazy. To właśnie one zamknięte w odpowiednią i przemyślaną kompozycję wprowadzają magię do każdego wnętrza, w którym się znajdą, nadając mu moc. Ta moc i ciepło skupiały od lat wokół palenisk wszystkich domowników. Widok żywego ognia oczyszcza także nasz organizm ze złych emocji, które gromadzimy w sobie w ciągu pełnych napięcia dni.

Biokominek jest to nowoczesna, znacznie wydajniejsza i bardziej ekologiczna alternatywa dla tradycyjnego kominka. Pozwalają cieszyć się żywym, żółtym płomieniem w każdej przestrzeni – od mieszkań i domów, poprzez ogrody i tarasy, po hotele i restauracje. Dzięki zastosowaniu innowacyjnej technologii do jego montażu nie wymagane są żadne pozwolenia, nie trzeba posiadać instalacji kominowej. Urządzenia można umieścić więc w każdej przestrzeni, zarówno mieszkalnej, jak i komercyjnej. W zależności od rodzaju można zawiesić je na ścianie, postawić na stole, półce czy na podłodze lub zabudować w indywidualnie zaprojektowaną konstrukcję.

Na rynku dostępnych jest wiele form, wzorów i wersji kolorystycznych tych urządzeń. Ich ceny w internecie zaczynają się już od 120 zł (zobacz na http://sklep.ambusto.pl/). Każdy może zaaranżować swoje wnętrze zgodnie z indywidualnymi preferencjami i stylem pomieszczeń. Dostępne są zarówno biokominki nowoczesne, jak i oprawione w klasyczną obudowę. Istnieje również możliwość stworzenia własnego projektu na indywidualne zamówienie.

Są to bezpieczne urządzenia, zasilane są biopaliwem na bazie bioalkoholu pochodzenia organicznego. Podczas procesu spalania bioetanol wypala się niemal w 100%, a produktami tego spalania są jedynie ciepło, para wodna i znikoma ilość dwutlenku węgla, która nie stanowi zagrożenia dla zdrowia. Bioetanol spala się bezwonnie, nie wytwarzając przy tym sadzy, dymu czy popiołu, stąd obsługa biokominka jest znacznie wygodniejsza i bezpieczniejsza niż eksploatacja kominka tradycyjnego. Dodatkowo rozwiązania konstrukcyjne zastosowane w większości biopalenisk gwarantują zatrzymanie biopaliwa w sytuacji przechylenia się biokominka, a tym samym zapobiegają jego rozprzestrzenieniu w przypadku przewrócenia urządzenia.

Mając na uwadze bezpieczeństwo należy jednak pamiętać, aby korzystać z biokominka prawidłowo, zgodnie z jego przeznaczeniem, instrukcją obsługi oraz zaleceniami producenta.

Dodane przez: Ambusto

Ambusto

Data dodania:


listopad 12, 2014
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Łazienka

Polecane Produkty

  • Lampa wisząca BOBI 1 BLACK

  • TK Lighting Lampa podłogowa Wire Gray

  • Lampa wisząca Awena Jungle

  • Lampa wisząca Dalwik Dąb Rustykalny

  • Lampa wisząca pikowana Luna NEW Biała

  • Lampa wisząca Print Wiosenny Ogród Miedziany

  • Promocja

    Lampa wisząca Awena Czarna Lava + poszewka na ...

Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: ogrzewanie domu i mieszkania