Start Arrow WnętrzaArrow Lustereczko, powiedz przecie…, czyli wszystko, co musisz wiedzieć o wyborze lustra

Lustereczko, powiedz przecie…, czyli wszystko, co musisz wiedzieć o wyborze lustra

Historia lustra sięga czasów starożytności. Obecnie lustra wykonywane są ze zwierciadła i ramy. Są bardzo ważnym dodatkiem w aranżacji wnętrz. Mogą pełnić funkcję ozdobną bądź praktyczną. Na co zwrócić uwagę przy wyborze lustra? Oto kilka podpowiedzi…

#1 Różne funkcje lustra…

Jak już wcześniej wspomnieliśmy, lustro może pełnić różne funkcje. Przed wyborem tego idealnego, warto dobrze zastanowić się nad jego funkcją. Tą podstawową i znaną każdemu jest wytworzenie obrazu odbitego. Dzięki temu możesz sprawdzić, czy dobrze wyglądasz w wybranym przez siebie ubraniu bądź czy Twoja fryzura nie jest rozczochrana. Lustro ma także inną właściwość. Dzięki niemu możesz optycznie powiększyć przestrzeń. Dodatkowo Twoje wnętrze może wydawać się jaśniejsze. Dlaczego? Ponieważ lustro odbija światło, wpadające przez okno. 

#2 Jakie lustro wybrać?

…wszystko zależy od tego, do jakiego pomieszczenia wybierasz lustro. Z pewnością powinno pasować do otoczenia. Uzupełniać i podkreślać stylistykę wnętrza. Lustro w salonie sprawdzi się idealnie jako element dekoracyjny. Z kolei to, wybrane do sypialni spełni funkcję praktyczną. Dzięki niemu będziesz mógł się dokładniej sobie przyjrzeć. Lustro w przedpokoju natomiast pełni funkcję i praktyczną, i dekoracyjną. Ponadto w wąskim korytarzu wprowadzi więcej światła. 

#3 Kilka rodzajów luster. Jak je łączyć?

Ciekawym pomysłem na aranżację wnętrz, będzie stworzenie kompozycji luster. Wówczas powstanie nowe dzieło, które z pewnością zwróci uwagę gości. W nowoczesnych wnętrzach to bardzo częsty element dekoracyjny. Zawieś kilka luster obok siebie.  Aby ułatwić sobie pracę, do wyboru masz także gotowe rozwiązania. Nieważne, które z nich wybierzesz! Każde z nich sprawi, że Twoje wnętrze nabierze charakteru. 

 

Dodane przez: Kamila Klepacka

Kamila Klepacka
Dodaj komentarz

Data dodania:


Lipiec 11, 2019
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Wnętrza projektów domów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

 
 
Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: wnętrza