Start Arrow Wiadomości Arrow Mądre ogrzewanie zapewni komfort i… oszczędności

Mądre ogrzewanie zapewni komfort i… oszczędności

Nasze zapotrzebowanie na ciepło zmienia się nie tylko wraz z pogodą za oknem. W ciągu dnia różne strefy naszego domu nie są przez nas używane. Inteligentne sterowniki pomogą nam optymalnie wykorzystać zasoby wyprodukowanej energii, a tym samym obniżyć rachunki za ogrzewanie. Jednym z systemów dedykowanych tzw. inteligentnemu domowi jest Smatrix Pulse, nowość firmy Uponor – fińskiego producenta systemów instalacji wewnętrznych.

Nowoczesna aplikacja wie, kiedy kładziesz się spać i…

… o której wracasz do domu. Inteligentny system, działający w chmurze Uponor, składa się z kilku czujników, modułów i sterowników. Umożliwia nie tylko wybranie indywidualnych preferencji, co do warunków panujących w kuchni, salonie czy dziecięcym pokoju, ale z czasem zapamiętuje wszystkie ustawienia i je przetwarza. Dzięki temu Smatrix Pulse to nie tylko rozwiązanie, którym można dowolnie sterować. To także samouczący się system, który z czasem zaczyna myśleć za nas. – Można powiedzieć, że Smatrix każdego dnia uczy się naszych przyzwyczajeń, a kiedy już zgromadzi odpowiednią ilość danych, sam jest w stanie zarządzać temperaturą w całym mieszkaniu czy domu. Dzięki temu tuż przed naszym powrotem z pracy nagrzeje kuchnię i salon do zwykle wybieranej temperatury, a kiedy wszyscy lokatorzy rano wstaną, obniży ją w części sypialnej, nieużywanej przecież aż do wieczora. Taka elastyczność pozwala nam odpowiedzialniej i efektywniej konsumować energię. Gdy jesteśmy w podróży lub wyjeżdżamy na wakacje i zmieniamy standardowy rozkład tygodnia, możemy znów przejąć pełną kontrolę nad systemem i przełączyć ogrzewanie w tryb “Wakacje” lub “Eco” – wyjaśnia Sylwia Pałasz-Talarek z firmy Uponor. Wbudowana w system autoregulacja stale monitoruje temperaturę i koryguje każdy obieg grzewczy, reagując nawet na zmiany strukturalne, jak nowe wykładziny podłogowe. Innowacyjne rozwiązanie automatycznie dostosowuje się też do zmieniających się warunków na zewnątrz i uwzględniając informacje o prognozie pogody.

Stwórz taką strefę komfortu, jaką lubisz najbardziej

Efektywność energetyczna w przypadku inteligentnych systemów zarządzających polega na precyzyjnej autoregulacji i inteligentnym funkcjom analitycznym. Dzięki łatwej kontroli możemy sterować temperaturą zarówno w domu, jak i poza nim. Smatrix Pulse umożliwia sterowanie za pomocą smartfona lub tabletu. Współpracuje z Google Voice Assistance i Amazon Alexa Voice Control. Aplikacja jest w pełni bezpieczna dzięki najnowszej technologii szyfrowania i opcjom osobistych ustawień w chmurze i może być montowana do już istniejących instalacji. Łatwo integruje się z innymi rozwiązaniami smart home (dzięki Smatrix App), jak sterowanie klimatyzacją, systemem rolet czy oświetlenia. – Za pomocą jednego sterownika Uponor Smatrix Pulse można zarządzać temperaturą w aż 6 pomieszczeniach oraz dostosowywać ją do indywidualnych potrzeb. Termostat zamontowany w każdym z pokoi dokonuje pomiarów rzeczywistej temperatury, a następnie wysyła wiadomość do sterownika, który w odpowiedni sposób reaguje na zmiany, dostosowując temperaturę do obecnej sytuacji. Jest to szczególną zaletą, kiedy w domu mieszkają dzieci. Dzięki temu temperatura w ich pokojach może być o 2°C wyższa niż u rodziców. Ponadto stała kontrola nad warunkami zewnętrznymi sprawia, że Smatrix Pulse automatycznie dostosowuje swoje działanie. Kiedy w nocy temperatura na zewnątrz drastycznie spada, system zwiększa intensywność pracy, utrzymując zaprogramowaną wartość, po to, żeby w ciągu dnia ją obniżyć i przejść w tryb ECO – tłumaczy Sylwia Pałasz-Talarek.

Sama instalacja jest bardzo prosta i możemy podjąć się jej wykonania samodzielnie. Przez cały proces z użytkownikiem współpracuje interaktywny kreator instalacji oraz wideo samouczki. Jeśli będzie kłopot z dostępem do Internetu, aplikacja połączy się bezpośrednio z modułem komunikacyjnym, tworząc lokalną sieć Wi-Fi w trybie offline. Co więcej, firma wprowadziła też udogodnienie i dla użytkowników, i dla instalatorów. Poprzez udostępnienie zaufanemu profesjonaliście swojej aplikacji, będzie on mógł dokonać regulacji i skonfigurować system z każdego miejsca na świecie.

System Smatrix Pulse to inteligentny i w pełni zintegrowany system sterowania płaszczyznowego opracowany przez firmę Uponor, czołowego eksperta w dziedzinie instalacji ogrzewania i chłodzenie płaszczyznowego.

Uponor

Dodane przez: CentroClima

Dodaj komentarz

Data dodania:


listopad 7, 2019
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Pokój dziecka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane Produkty