Start Arrow WnętrzaArrowKuchniaArrow Mała kuchnia – jest na nią sposób!

Mała kuchnia – jest na nią sposób!

Mała kuchnia to pomieszczenie, którego aranżacja często sprawia problemy. Jak wiadomo, są pewne sprzęty, bez których ciężko sobie wyobrazić funkcjonowanie kuchni, ich obecność jest zatem obowiązkowa. Nie wolno zapominać też o tym, że wystrój wnętrza powinien być estetyczny i stylowy. Jak zatem stworzyć optymalną aranżację niewielkiej kuchni?

Zobacz także:

Po pierwsze, pamiętajmy, że w przypadku małych wnętrz – dotyczy to także kuchni – mniej znaczy lepiej. Zastanówmy się, co jest naprawdę niezbędne do funkcjonalnego urządzenia wnętrza. Czy na pewno korzystamy ze wszystkich krzeseł? Może moglibyśmy ograniczyć ich liczbę. Jeśli nie wykorzystujemy całej pojemności lodówki, być może warto zamienić ją na mniejszą? Poobserwujmy przez jakiś czas zachowanie domowników i to, jak często korzystają z poszczególnych sprzętów. Wyciągnięte wnioski mogą nas naprawdę zaskoczyć.

(Gdy kuchnia jest niewielka, lepiej dobierać meble w jasnych kolorach, fot. Design Matters Home)

Jeśli już zdecydujemy się zamienić któryś ze sprzętów AGD na jego odpowiednik o mniejszych rozmiarach, szybko zaobserwujemy, że propozycji na rynku jest naprawdę wiele. Producenci dostrzegają potrzeby właścicieli małych kuchni i dostosowują do nich swoją ofertę. Bardzo wiele firm oferuje na przykład lodówki, które bez problemu zmieszczą się pod blatem kuchennym. Warto też wybrać jedno z wielu urządzeń typu dwa w jednym – na przykład sprzęt łączący funkcje kuchenki mikrofalowej i piekarnika. Dużym ułatwieniem będą także sprzęty, które można rozkładać lub rozsuwać – na przykład wysuwany blat kuchenny.

(Przeszklone drzwiczki szafek dodają lekkości pomieszczeniu, fot. Mebel Rust)

Jeśli chodzi o meble, pamiętajmy że należy unikać za wszelką cenę zabudowy kuchennej od podłogi do sufitu. Nie musimy rezygnować całkowicie z szafek, ale część z nich warto zastąpić półkami – wtedy całość będzie „lżejsza” wizualnie. Niestety, przy bardzo małych pomieszczeniach i wnękach wspomniana zabudowa od podłogi do sufitu stanowi jedyne rozwiązanie. Mimo to, mamy wpływ na jej wygląd. Przede wszystkim zrezygnujmy z ciemnych barw – jasny komplet mebli doda pomieszczeniu wizualnej lekkości.

Następna »

Autor: Redakcja

Dodane przez: martah

martah
Dodaj komentarz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Kuchnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: wnętrza