Start Arrow WnętrzaArrowKuchniaArrow Mała Kuchnia – praktyczne wskazówki

Mała Kuchnia – praktyczne wskazówki

Kuchnia to bardzo ważne pomieszczenie w naszym domu. To tutaj skupia się życie rodzinne, a często również i towarzyskie. Problem pojawia się, gdy wnętrze  to jest niewielkie. Jest jednak kilka sposobów na to, by aranżacja małej kuchni stała się efektowna.

Zobacz także:

Przede wszystkim – warto postawić na prostotę. Oznacza to ograniczenie ilości umieszczonych w kuchni sprzętów do minimum. Należy jednak robić to „z głową”, uwzględniając ilość użytkowników pomieszczenia oraz ich realne potrzeby. Weźmy też pod uwagę ich częstotliwość korzystania z kuchni.

 

 

 

(Urządzając małą kuchnie pamiętajmy, aby uwzględnić realne potrzeby domowników, fot. Candy)

To właśnie świadomość zakresu korzystania z kuchni pomoże nam odpowiednio dobrać sprzęt AGD. By może wcale nie potrzebujemy aż tak dużej lodówki, jak nam się wydawało, a zlew jednokomorowy jest zdecydowanie lepszym rozwiązaniem niż dwukomorowy.

 

(W małym wnętrzu starajmy się unikać natłoku sprzętów, fot. IKEA)

Starajmy się unikać rozwiązań, które wizualnie mogą zdominować przestrzeń. Niezbyt dobrze będą wyglądać szafki kuchenne sięgające od sufitu do podłogi. Zamiast tego postawmy na pomysłowe rozwiązania, takie jak blat stołu chowający się w szafce, lub składane meble na zawiasach.

 

(Starajmy się unikać "ciężkich" wizualnie sprzętów, fot. archiwum DOM.pl)

Jeśli chodzi o dobór barw, warto postawić na jasne kolory ścian i mebli, które pozwolą optycznie powiększyć przestrzeń. Innym sposobem to, by pomieszczenie wydawało się większe, jest umieszczenie w nim przedmiotów odbijających światło – na przykład połyskujących frontów kuchennych.

 

(Jasne kolory sprawią, że wnętrze wyda się większe, fot. archiwum DOM.pl)

Jeśli zależy nam na usprawnieniu komunikacji z resztą domu, dobrym rozwiązaniem może być kuchnia otwarta. W ten sposób pomieszczenie tylko optycznie będzie wydawać się większe. Możemy tez sprytnie połączyć funkcje dwóch pomieszczeń, ukrywając w szafkach kuchennych część przedmiotów niezwiązanych z kuchnią i vice versa. To bardzo dobry sposób na prawdziwą oszczędność miejsca.

Autor: Redakcja

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
3
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Kuchnie

Komentarze

Najnowsze komentarze

Mała Kuchnia - jak zaoszczędzić przestrzeń? | www.Dom.pl Odpowiedz 2012-09-13 09:26:39

[...] Mała kuchnia – praktyczne wskazówki [...]

Aranżacje Wnętrz w czerni i bieli | www.Dom.pl Odpowiedz 2012-07-06 13:24:10

[...] planujemy naprawdę nowoczesny i bezkompromisowy wystrój wnętrza, świetnym rozwiązaniem jest użycie czerni i bieli. To właśnie te barwy zdominowały wystrój [...]

Monika Odpowiedz 2012-07-05 21:07:28

Jeśli ktoś ma niewielką kuchnią, ale nie ma płytek to polecam pomalować ściany jakąś dobrą farbą. Osad z tłuszczu, kropelki miksowanej śmietany, nawet nie wiecie, gdzie można po gotowaniu takie rzeczy znaleźć. U nas jest Śnieżka Kuchnia Łazienka i ściany wystarczy przetrzeć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty