Start Arrow WnętrzaArrow Mała łazienka dla gości. Jak ją urządzić?

Mała łazienka dla gości. Jak ją urządzić?

Nowoczesne projekty domów wydzielają dwie, podstawowe strefy: dzienną i nocną. Część dzienna służy do przyjmowania gości, część nocna zaś to strefa prywatna, dedykowana domownikom. Każda ze stref posiada łazienkę. Zastanawiasz się, jak urządzić łazienkę dla gości? Oto nasze wskazówki…

Lokalizacja łazienki dla gości 

Łazienka dla gości powinna być zlokalizowana w strefie dziennej, obok kuchni, jadalni bądź salonu. Takie rozwiązanie sprawi, że nasz gość nie będzie musiał przechodzić przez cały dom, aby skorzystać z toalety. Co ważne, powinna też znajdować się w ustronnym miejscu, aby nikt z naszych gości nie czuł się skrępowany. Jeśli dysponujesz pokojem gościnnym, dobrze by było, aby łazienka dla gości była zlokalizowana obok niego. 

Wanna czy prysznic?

To pytanie jest jednym z najczęściej zadawanych podczas urządzania łazienki. W przypadku łazienki dla gości, wszystko zależy od jej metrażu. Jeśli dysponujesz niewielką powierzchnią, postaw na prysznic. W takiej łazience najlepiej sprawdzi się odpływ liniowy zamiast tradycyjnego brodzika, który zagraci aranżowaną przestrzeń. Co więcej, w łazience dla gości lepszym rozwiązaniem będzie prysznic, bowiem gwarantuje szybszą możliwość odświeżenia się. 

Oświetlenie małej łazienki dla gości 

Odpowiednie oświetlenie odgrywa ważną rolę w aranżacji małych powierzchni. Odpowiednia ilość źródeł świata ułatwia codzienne czynności, wykonywane w łazience oraz dodaje wnętrzu przestronności. Pamiętaj o równomiernym oświetleniu wnętrza. Zadbaj o oświetlenie główne oraz oświetlenie strefy umywalkowej. 

O czym warto jeszcze pamiętać?

Urządzając małą łazienkę dla gości, wybierz wiszące miski wc, które zajmują mniej miejsca i zachwycają lekkością oraz estetyką. Ponadto są łatwe w utrzymaniu czystości. Pamiętaj też o miejscu do przechowywania. W małej łazience doskonale sprawdzi się zabudowa robiona pod wymiar. Dzięki niej wykorzystamy maksymalnie aranżowaną przestrzeń. 

 

Dodane przez: Kamila Klepacka

Kamila Klepacka
Dodaj komentarz

Data dodania:


Maj 9, 2021
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Łazienka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty