Start Arrow WnętrzaArrowGalerie WnętrzArrow Mała Łazienka – Projekty

Mała Łazienka – Projekty

Jak urządzić małą łazienkę? Na to pytanie starają się odpowiedzieć właściciele niewielkiej i ciemnej łazienki w bloku. Czy w małej łazience można wygospodarować miejsce na niezbędne wyposażenie i sprzęty? Można.

Katowicka pracownia WID studio Wnętrze i Detal przygotowała projekt małej łazienki, gdzie zarówno wyposażenie, jak i materiały wykończeniowe nie przytłaczają niewielkiej powierzchni. Wprost przeciwnie – zastosowane rozwiązania optycznie ją powiększają.

Przeczytaj także:

Mała łazienka projekty

Projekt małej łazienki przewiduje zastosowanie jasnych płytek, zarówno na ścianach, jak i na podłodze, dzięki czemu przestrzeń wydaje się większa. Barwne płytki stanowią tu tylko dekorację i podkreślenie stref w łazience.

Autor: Pracownia projektowa WiD studio Wnętrze i Detal

Małe łazienki nie lubią ciemnych kolorów płytek i ceramiki. Dlatego optymalnym rozwiązaniem są jasne kolory beżu, błękitu i oczywiście ponadczasowa biel.

W małej łazience warto zrezygnować z wanny. Dużo lepszym rozwiązaniem jest kabina prysznicowa. Ta ze szklanymi drzwiami nada wyposażeniu lekkości i powiększy optycznie wnętrze. W środku kabiny architekci przewidzieli wbudowane półki na akcesoria do kąpieli.

Autor: Pracownia projektowa WiD studio Wnętrze i Detal

Jeżeli nie możemy zgodzić się na bolesny kompromis i zrezygnować z wanny w łazience, wybierzmy wanny asymetryczne. Zajmują mniej miejsca przy zachowaniu tego samego komfortu kąpieli. Na wannie można zamontować parawan nawannowy, dzięki czemu uzyskujemy wyposażenie „2 w 1”.

Instalacje podtynkowe to najlepsze rozwiązanie do małych łazienek. Zapewniają estetykę wykończenia i oszczędzają miejsce. Spłuczki podtynkowe są wykonane z tego samego materiału, co pozostałe dodatki: uchwyty, wieszaki czy podajnik na papier.

Autor: Pracownia projektowa WiD studio Wnętrze i Detal

Oprócz dużych możliwość aranżacyjnych, systemy podtynkowe mają także inną, nie mniej ważną, zaletę. Ukrywamy całą instalację wodną, kanalizacyjną, a także przewody elektryczne doprowadzające prąd np. do podświetlanego lustra.

Szafka z umywalką to nie tylko oszczędność miejsca, ale również jego maksymalne wykorzystanie. Uzyskujemy schowek na detergenty, a na blacie - miejsce na przybory higieniczne. Bardzo ważne jest również prawidłowe oświetlenie i ogrzewanie. Dekoracyjny grzejnik drabinkowy nie tylko zajmuje niewiele miejsca, ale może również służyć jako suszarka na mokre ręczniki.

Autor: Pracownia projektowa WiD studio Wnętrze i Detal

Wąskie lustra warto podkreślić kinkietami po dwóch bokach (ok. 75 cm odstępu), przy szerokich bardziej funkcjonalny będzie podłużny kinkiet nad górną krawędzią lustra. Jedna żarówka nad lustrem jest niefunkcjonalna, źle oświetla twarz i rzuca na nią cień.

Wbudowane półki i szafki pozwolą maksymalnie wykorzystać niewielką przestrzeń, mieszcząc wszystkie drobiazgi, które w łazience są niezbędne. Jeżeli wnęka jest dość głęboka, idealnym rozwiązaniem jest wpasowanie w niej pralki pod zabudowę.

Autor: Pracownia projektowa WiD studio Wnętrze i Detal

Rzucony na podłogę w małej łazience ręcznik to już bałagan. Musimy więc pamiętać, że wszystko powinno mieć swoje miejsce.

Projekt małej łazienki:
WiD studio Wnętrze i Detal
ul. Roździeńskiego 91
40-203 Katowice
www.widstudio.eu

Autor: Redakcja

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
4
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Łazienka

Komentarze

Najnowsze komentarze

Gość Dom.pl Odpowiedz 2012-04-10 17:46:17

piec gazowy mozna umiescic w kuchni albo innym pomieszczeniu...

Mała Łazienka w minimalistycznym stylu | www.Dom.pl Odpowiedz 2012-03-13 16:25:01

[...] Mała łazienka – projekty [...]

Jak zamontować miskę ustępową? - Porady montażowe krok po kroku | www.Dom.pl Odpowiedz 2012-01-04 14:27:37

[...] Projekty łazienek mają zazwyczaj zaplanowaną toaletę za drzwiami lub w ich pobliżu. Należy unikać sytuacji, zwłaszcza w przypadku, gdy jest to mała łazienka, by toaleta znajdowała się naprzeciw drzwi wejściowych. (Nawet w małej łazience muszą być zachowane wymagane dla komfortu odległości między urządzeniami. fot. archiwum DOM.pl) [...]

Gość Dom.pl Odpowiedz 2011-10-22 14:53:49

A gdzie jest umieszczony piec gazowy ?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty