Start Arrow Wiadomości Arrow Małe, ale pełne zalet

Małe, ale pełne zalet

Wśród obecnych na rynku deweloperów znajdziemy takich, którzy specjalizują się w dużych inwestycjach z mieszkaniami liczonymi w setkach oraz takich, którzy stawiają na bardziej kameralne budynki. Przyczyny decyzji odnośnie wielkości projektu są złożone, wpływa na nie m.in. rozmiar działki budowlanej czy zamysł architekta.

Zarówno małe, jak i duże osiedla mają swoje zalety. Poniżej krótko przedstawiamy, dlaczego warto zdecydować się na zamieszkanie w tych pierwszych.

Będzie szybko i niebanalnie

Nie ma wątpliwości, że jeśli kupujemy mieszkanie zaraz po rozpoczęciu sprzedaży, szybciej zamieszkamy w tym, które będzie się mieścić w kameralnej inwestycji. – Uzyskanie pozwolenia na użytkowanie niewielkiego budynku, liczącego ok. 20-50 mieszkań, trwa szybciej niż w przypadku większego osiedla. Oczywiście ta zaleta ma znaczenie tylko w sytuacji, kiedy kupujemy swoje M w dopiero co otworzonej inwestycji. Warto to jednak wziąć pod uwagę, choćby z tego względu, że możemy się wtedy spodziewać lepszych cen – przekonuje Ryszard Banacki, rzecznik prasowy warszawskiego dewelopera TYNKBUD1. Ponadto mieszkania w małych inwestycjach cieszą się relatywnie większym prestiżem niż te, które możemy znaleźć na dużych osiedlach. Często jest to związane z tym, że mają ciekawszą architekturę, są też precyzyjnie, starannie wykończone.

Ostrobramska 130, TYNKBUD1

Na małych osiedlach inaczej kształtują się także więzi sąsiedzkie. W momencie, kiedy liczy ono 20-30 lokali, jest duża szansa, że wszyscy będą się znać. To olbrzymia zaleta, nie tylko dlatego, że na pewno znajdziemy kogoś, kto nakarmi nam kota i podleje kwiatki, kiedy będziemy na urlopie. – Małymi osiedlami często interesują się ci, którzy szukają dla siebie mieszkania docelowego. Oznacza to, że będą w nim mieszkać, a nie wynajmować czy też planować sprzedaż. Dzięki temu możemy spodziewać się, że wkrótce nasi sąsiedzi to będzie stała, rzadko zmieniająca się grupa  – mówi rzecznik TYNKBUD1. Wynika z tego mnóstwo korzyści. Pierwszą i najważniejszą z nich jest poczucie bezpieczeństwa płynące z faktu, że otaczają nas ludzie, których znamy. Dodatkowo wśród takich lokatorów większe jest przywiązanie do ich miejsca na ziemi, przez co chętniej dbają o przestrzeń wspólną. Dzięki temu infrastruktura rzadziej wymaga naprawy, co zmniejsza koszty życia w takim miejscu i sprawia, że bez przeszkód możemy z niej korzystać. Wreszcie – wszystkie decyzje dotyczące wspólnoty, takie jak postawienie nowej ławeczki czy posadzenie drzewa, podejmowane są szybciej i sprawniej.

Warto też sobie uświadomić, że sąsiad, którego dobrze znamy, chętniej pożyczy nam szklanki cukru, kiedy będziemy tego pilnie potrzebować…

Dodane przez: Bright

Bright
Dodaj komentarz

Data dodania:


Listopad 3, 2016
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Łazienka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane Produkty

 
 
Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: nieruchomości i prawo