Start Arrow WykańczanieArrowSufity i ściany wewnętrzneArrow Malowanie Ścian: obniżamy wysokie wnętrza

Malowanie Ścian: obniżamy wysokie wnętrza

Odpowiedni dobór kolorów ścian i sufitów może korygować wnętrza. Również techniki malarskie oraz proste triki w szybki sposób poprawią proporcje pomieszczeń. Jeżeli Twój pokój jest wysoki i przypomina studnię, sprawdź w jaki sposób go pomalować i urządzić, by wnętrze stało się niższe i szersze.

Aby zniwelować efekt studni i obniżyć pomieszczenie, sprawiając jednocześnie, że stanie się szersze, warto skorzystać z poniższych sposobów na korekcję wnętrza.

(Jakie triki malarskie pozwolą nam skorygować zbyt wysoki pokój? fot. Dekoral)

Sposób pierwszy – obniżamy sufit

Jeżeli sufit pomalujemy na kolor nieco ciemniejszy niż ściany wewnętrzne, osiągniemy efekt obniżenia stropu, przez co pomieszczenie wyda się niższe niż jest w rzeczywistości.

(Ciemny sifit obniża za wysokie pomieszczenie. fot. Magnat)

Efekt zostanie pogłębiony jeśli dodatkowo i podłoga będzie w ciemniejszym czy bardziej intensywnym kolorze. To rozwiązanie warto jednak stosować w wysokich, ale i dość przestronnych wnętrzach. Mały salon wydać się może wtedy jeszcze mniejszy.

Sposób drugi – poszerzamy wnętrza

Malowanie dekoracyjne ścian również może zmienić proporcje naszego wnętrza. Wystarczy, że zastosujemy horyzontalne pasy we wnętrzu, by podzielić ścianę poziomo.

Taki trik nie tylko obniży pomieszczenie, ale również je poszerzy.

(Wystarczy jeden czy dwa pasy na ścianie, by podzielić ją poziomo i obniżyć pomieszczenie. fot.archiwum)

Warto również pomalować ściany wewnętrzne na dwa kolory, by optycznie poszerzyć pomieszczenie. Krótsze ściany powinny być jaśniejsze, dłuższe nieco ciemniejsze.

Efekt zostanie pogłębiony jeżeli również prawidłowo urządzimy wnętrze. Pamiętajmy więc o wiszących poziomo półkach czy szafkach, które – podobnie jak pasy – podzielą ściany, przez co pomieszczenie wyda się niższe.

Warto pamiętać, że i oświetlenie wnętrza ma niemały wpływ na proporcje pomieszczenia. Jeżeli zamontujemy kinkiety, a ich światło skierujemy na ścianę, poszerzymy wąski pokój. Unikajmy jednak wiszących żyrandoli i plafonów sufitowych ze światłem skierowanym właśnie na sufit.

(Ciemny sufit, wiszące szafki, niskie meble - to wszystko pomoże nam obniżyć zbyt wysokie pomieszczenie. fot. Jedynka Ogród Barw)

Jeżeli samo malowanie ścian nam nie wystarczy, warto również przemyśleć sufit podwieszany. Dzięki nim obniżymy wnętrze, a montaż oświetlenia punktowego stanie się jego prawdziwą dekoracją.

Następna »

Autor: Redakcja

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz

Data dodania:


sierpień 5, 2014
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
2
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Sypialnia

Komentarze

Najnowsze komentarze

Pomysłowe wykończenie ścian | www.Dom.pl Odpowiedz 2012-05-25 14:57:02

[...] Malowanie ścian – obniżamy wysokie wnętrza [...]

Kolory Ścian niekoniecznie jednolite | www.Dom.pl Odpowiedz 2012-04-25 15:31:39

[...] i zamiast ścian w jednolitym kolorze dobrać coś bardziej oryginalnego. W ten sposób nasze aranżacje wnętrz nabiorą głębi i [...]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane Produkty

  • Nowoczesny Plafon Kantoor Gray

  • Promocja

    Mop chenille z kijem teleskopowym 120 cm

  • Kinkiet HILTON SILVER TK Lighting + gratis żar...

  • Lampa wisząca Wire White 3pł.

  • Listwa Snow 3pł. spot czarny