Start Arrow WykańczanieArrowSufity i ściany wewnętrzneArrow Malowanie Ścian w dwóch kolorach

Malowanie Ścian w dwóch kolorach

Łączenie kolorów na ścianie jest efektowne i może korygować kształt wnętrza. Kolory ścian mogą się łączyć w narożach lub na powierzchni jednej ze ścian, w zależności od naszego projektu aranżacji. Aby odciąć jeden kolor od drugiego najprostszym sposobem jest zastosowanie taśmy malarskiej.

(Pasy we wnętrza pozwalają zmieniać proporcje i kształt pomieszczenia. W przypadku pomieszczeń na poddaszu warto pomalować skosy na ten sam kolor co sufit – w przeciwnym razie efekt może być zbyt przytłaczający wizualnie.)

Bez względu na to, jakie kolory ścian i efekty dekoracyjne chcemy zastosować, podłoże pod nową warstwę farby musi być starannie przygotowane. Łuszczącą lub odchodzącą powłokę starej farby należy usunąć szpachelką, powierzchnię wygładzić, oczyścić i odpylić.

Jeżeli na ścianie znajdują się ubytki – dziury po gwoździach czy kołkach, a nowy wystrój wnętrza nie przewiduje zawieszania dekoracji w tym miejscu, ubytki należy zaszplachlować i dokładnie wyszlifować powierzchnię.

Zobacz także:

W celu poprawienia przyczepności podłoża możemy ścianę dodatkowo zagruntować. Gruntowanie ścian sprawi, że nowa farba lepiej będzie trzymała się powierzchni i będzie się równomiernie wchłaniała, dzięki czemu uzyskamy jednolity kolor ścian, bez smug, przebić i zacieków.

Jeżeli nakładamy na ścianę kolor kontrastowy, warto wcześniej pokryć ścianę farbą podkładową, by zwiększyć siłę krycia nowej powłoki.

NA NASTĘPNEJ STRONIE:
JAK MALOWAĆ PASY KROK PO KROKU

Następna »

Autor: Redakcja

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
4
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Łazienka

Komentarze

Najnowsze komentarze

Aranżacje Wnętrz - subtelne wzory na ścianach | www.Dom.pl Odpowiedz 2012-06-11 10:55:46

[...] do gustu. Wiele osób preferuje subtelne, przenikające odcienie. Odpowiednie tapety lub ozdobne malowanie ścian pozwolą uzyskać nieco artystyczny, a zarazem naturalny efekt. Oto kilka [...]

Malowanie Ścian: obniżamy wysokie wnętrza | www.Dom.pl Odpowiedz 2012-04-24 11:10:01

[...] ścian również może zmienić proporcje naszego wnętrza. Wystarczy, że zastosujemy horyzontalne pasy we wnętrzu, by podzielić ścianę [...]

Gość Dom.pl Odpowiedz 2012-03-01 16:52:34

ja mam takie dwukolorowe wnętrze. długo zastanawiałam sie jakie kolory będą do siebie najlepiej pasowały. bardzo mi pomógł program na stronie Śnieżki. wgrałam zdjęcie pokoju który chce przemalować i dobierałam barwy ścian. zdecydowałam się na połączenie "kwiatu pustyni" i"pachnącego cynamonu" pięknie wyszło. bardzo mi sie podoba.

Farby Lateksowe - kiedy warto nimi malować? | www.Dom.pl Odpowiedz 2012-02-06 15:14:23

[...] Malowanie Ścian w dwóch kolorach Łączenie kolorów na ścianie jest efektowne i może korygować kształt wnętrza. Kolory... więcej [...]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

 • Promocja

  Inteligentny system oświetlenia Cube

 • Nowoczesny Plafon Kantoor Gray

 • Mop chenille z kijem teleskopowym 120 cm

 • Kinkiet HILTON SILVER TK Lighting + gratis żar...

 • Lampa wisząca Wire White 3pł.

 • Promocja

  Lampa stołowa mini-trójnóg Kwitnące tulipany

 • Abażur Luna 60

 • Promocja

  Listwa Snow 3pł. spot czarny