Start Arrow Budowa domuArrow Mały dom z poddaszem – projekt i realizacja

Mały dom z poddaszem – projekt i realizacja

Wybór projektu domu to jedna z trudniejszych, jeśli nie najtrudniejsza decyzja, jaką musi podjąć osoba planująca budowę domu. Choć projekty domów w naszej bazie zawierają szczegółowe wizualizacje, często dopiero zdjęcie „w realu” pomaga wybrać odpowiednie rozwiązanie. Na szczęście użytkownicy naszego portalu społecznościowego chętnie dzielą się doświadczeniem i zdjęciami z budowy wymarzonego domu.

Przeczytaj koniecznie:

Koszt budowy domu – jaki wziąć kredyt?

Projekt domu D5 Lubczyk z garażem to niewielki, ale bardzo funkcjonalny dom parterowy z użytkowym poddaszem. Zwarta bryła zaplanowana na rzucie prostokąta, zwieńczona dwuspadowym dachem sprawia, że jest to dom tani w budowie, a dobrze pomyślany układ pomieszczeń umożliwia wygodną aranżację.

(Choć inwestorzy wprowadzili kilka zmian w projekcie, m.in. podwyższając budynek, zachował on swój klasyczny styl uroczego dworku. fot. ladyewa - www.moj.dom.pl)

Architektura domku nawiązuje do klasycznych polskich dworków – główne wejście do budynku podkreślone jest dekoracyjnym zadaszeniem opartym na kolumnach. Dodatkowym uatrakcyjnieniem bryły jest prostokątny wykusz, w którym zaplanowano jadalnię oraz dość obszerny taras.

(Na bocznej ścianie zaplanowano balkon, na który wyjście jest możliwe z dwóch sąsiednich sypialni na poddaszu. fot. ladyewa - www.moj.dom.pl)

Wnętrza ulokowane na dwóch kondygnacjach, dzielą wygodnie przestrzeń na strefę dzienną – parter – oraz strefę nocną, zaplanowaną na użytkowym poddaszu. Znajdują się tam trzy sypialnie, dwie garderoby oraz duża łazienka. Na parterze, oprócz części głównej, w której najbardziej reprezentacyjnym pomieszczeniem jest salon z kominkiem, znajduje się również dodatkowa sypialnia (np. dla gości) oraz dodatkowy pokój, który można zaadaptować na gabinet. Sąsiaduje z nim osobna łazienka.

(Projekt domu D5 Lubczyk z garażem dostępny na www.gotowe-projekty-domow.pl)

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Sypialnia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: budowa domu