Start Arrow WnętrzaArrowKuchniaArrow Mały pomysł na małą wyspę kuchenną

Mały pomysł na małą wyspę kuchenną

Wyspa kuchenna to domena nie tylko dużych kuchni, w których stanowi uzupełnienie imponującej zabudowy trzech ścian. Jeżeli urządzana jest mała kuchnia, pomocną wysepką może okazać się już taboret czy stolik z półkami. Zobaczmy taki projekt małej kuchni.

Kuchnia z wyspą z prawdziwego zdarzenia musi być dużym pomieszczeniem. Jej powierzchnia nie powinna być mniejsza niż 15-20 mkw. Tylko wtedy projekt kuchni z wyspą będzie ergonomiczny i funkcjonalny. Musimy bowiem pamiętać, że aby móc swobodnie korzystać z ciągu szafek kuchennych znajdujących się z tyłu wyspy, między meblami musi być zachowana odległość minimum 90 cm, najlepiej jednak gdy będzie wynosiła 100-120 cm. Przy odległości wynoszącej 90 cm szafki kuchenne warto wyposażyć w drzwiczki przesuwane.

Projekt małej kuchni

Wyspa stanowi uzupełnienie podstawowej zabudowy kuchennej. Dzięki niej zyskujemy dodatkowe miejsce na niezbędne w każdej kuchni przybory, sprzęty czy akcesoria.

Mała kuchnia nie musi być mniej funkcjonalna. Za wyspę kuchenną możemy uznać niewielki ale wysoki stolik czy taboret z dodatkową półką.

Dobrze wyposażyć nogi stolika w kółka, dzięki temu mebel będzie można dowolnie przesuwać w miarę naszych potrzeb.

Mała kuchnia powinna być jasna – takie kolory ścian i mebli powiększają optycznie małe wnętrze i dodają mu przestronności. Laboratoryjny, zimny charakter, jaki zwykle powoduje biel we wnętrzu, zredukuje styl w kuchni: vintage czy retro. Taki styl wymaga wyjątkowych mebli. Nowoczesne szafki kuchenne o błyszczących laminowanych frontach, lepiej zastąpić klasycznymi meblami, dekoracyjnymi półeczkami, nie zapominając o stylizowanych akcesoriach kuchennych, które uzupełniają całe wyposażenie: ozdobnych maselniczkach, drewnianych przyborach, deskach do krojenia, starych młynkach do kawy, moździerzach ustawionych na meblach itp.

Nowoczesne sprzęty RTV także mogą być retro: okapy, kuchenki gazowe, a nawet tostery czy ekspresy do kawy stylizowane na starodawny sprzęt nowocześnie pracują i chronią środowisko.

I taborety… Z dekoracyjnymi koszyczkami do przechowywania podręcznych kuchennych przyborów…

Autor: Redakcja

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
1
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Kuchnie

Komentarze

Najnowsze komentarze

Katarzynka Odpowiedz 2017-06-23 11:59:46

Moja kuchnia jest strasznie malutka i miałam ogromny problem, żeby zaaranżować ją w oryginalny i atrakcyjny sposób. Z pomocą przyszedł domus kuchnie. Doradzili jak zrobić żeby było ładnie i przejrzyście

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty