Start Arrow Budowa domuArrow Masa asfaltowa a styropian

Masa asfaltowa a styropian

Mam pytanie natury technicznej. Budujemy dom – będziemy właśnie kłaść styropian na ściany zewnętrzne. I teraz pojawiło się pytanie – czy właściwe jest położenie na niego masy asfaltowej, bo wyczytałem gdzieś, że to wcale nie jest takie oczywiste. Proszę o podpowiedź.

Na pytanie czytelnika odpowiada ekspert firmy Izohan, producenta nowoczesnych materiałów chemii budowlanej:

Rzeczywiście, nie radziłbym kładzenia masy asfaltowej na styropian.  Hydroizolacja powinna znajdować się pod ociepleniem. Poza tym poniżej poziomu terenu powinny być stosowane twarde, nienasiąkliwe płyty ocieplające, czyli takie które nie wymagają dodatkowego zabezpieczenia przeciwwodnego.

Poza tym w kontakcie z płytami ocieplającymi z polistyrenu (EPS, XPS) powinny być stosowane tylko bitumy dyspersyjne (wodorozcieńczalne). Bitumy rozpuszczalnikowe działają bowiem zanikająco na płyty ocieplające.

Do klejenia styropianowych płyt ocieplających, poniżej poziomu terenu, powinno się stosować wodorozcieńczalne, bitumiczne lepiki, jak np. IZOBUD WL (EPS) , IZOBUD WK (XPS). Sposób klejenia opisany jest zawsze w Kartach technicznych wyrobów.

Takie rozwiązanie upraszcza i skraca czas wykonywania prac i daje pewność, że zastosowane w tych pracach płyty styropianowe nie będą narażone na negatywne oddziaływanie rozpuszczalników zawartych w bitumach rozpuszczalnikowych.

Niedopuszczalne jest stosowanie do przyklejania płyt ocieplających do izolacji bitumicznej zapraw cementowych. Podłoże bitumiczne jest bowiem antyadhezyjne (antyprzyczepnościowe) dla wszelkich układów cementowych.

Masy asfaltowe a styropian

Dodane przez: martah

martah
Dodaj komentarz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Sypialnia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

  • Plafon Harmony Black

  • Promocja

    Lampa podłogowa Trójnóg Luna Grafitowa

  • Promocja

    Lampa podłogowa Faro Black

  • Velio Abażur żyrandol 3 pł. czerń + chrom /...

  • TK Lighting Kinkiet Maja GU10 Led Black