Start Arrow WykańczanieArrowSufity i ściany wewnętrzneArrow Masa szpachlowa na dziury w ścianie

Masa szpachlowa na dziury w ścianie

Wiosna i lato to najlepszy czas na remont mieszkania czy malowanie ścian. Jeżeli znudziła nam się dotychczasowa aranżacja, nowe kolory wnętrz szybko odmienią wnętrza. Zanim jednak osiągniemy zamierzony rezultat, musimy odpowiednio przygotować podłoże pod nową warstwę farby. Jednym z czekających nas zadań jest zamaskowanie ubytków w ścianie po gwoździach i kołkach.

Nowa aranżacja wnętrza wymaga często przewieszenia czy usunięcia dotychczasowych dekoracji ściennych. Po wyjęciu kołków, na których zamocowane były zdjęcia czy obrazy, pozostają nieestetyczne dziury, które przed malowaniem ścian trzeba załatać.

(Obrazy, fotografie, kwietniki i półki - dekoracje ścian odmieniają w prosty sposób aranżację. Przy jej zmianie pozostawiają jednak niestety niepotrzebne ślady po kołkach i hakach.)

Najprostszym sposobem na zlikwidowanie dziury w ścianie jest wypełnienie jej masą szpachlową. Jedną z zalet tego rozwiązania jest to, że masy szpachlowe nie zastygają tak szybko, jak gips, więc nakładanie i formowanie jej jest znacznie łatwiejsze.

Masy szpachlowe mogą być stosowane na podłożach gipsowych, betonowych, cementowo-wapiennych i gipsowo kartonowych, a niektóre też na drewnie czy styropianie (zastosowanie należy sprawdzić na opakowaniu). Nadają się jako podkład pod farby emulsyjne, akrylowe i pod tapety.

 

Masy szpachlowe

Prace remontowe rozpoczynamy od wyboru odpowiedniego produktu. Możemy zdecydować się na zaprawy w proszku, które rozrabia się z wodą lub gotowe masy szpachlowe, które od razu nakłada się na powierzchnię.

(Sucha mieszanka CEKOL-45 FINISZ)

(Masa szpachlowa Śnieżka ACRYL-PUTZ® FINISZ)

Należy pamiętać, że przygotowując masę z proszku należy dokładnie przestrzegać proporcji, które podaje producent na opakowaniu. Zbyt duża ilość wody lub zbyt gęsta zaprawa mogą pogorszyć właściwości szpachli, utrudniając jej nakładanie i zawiązywanie. Ponadto musimy pamiętać, by zawsze dodawać zaprawę do wody, a nie odwrotnie! Dzięki temu w rozrabianej mieszance nie pojawią się grudki.

Ważne jest również, by przygotować taką ilość mieszanki, która jest nam potrzebna. Jeżeli po zakończeniu prac remontowych zostanie nam trochę wyrobionej masy, musimy ją wyrzucić.

Tego problemu nie będziemy mieć przy zastosowaniu gotowych mas szpachlowych. Otwartego opakowania nie musimy zużywać do końca – w szczelnym zamknięciu masa może być bardzo długo przechowywana.

NA NASTĘPNEJ STRONIE:
JAK ZAMASKOWAĆ UBYTKI KROK PO KROKU?

Następna »

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
4
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Pokój dziecka

Komentarze

Najnowsze komentarze

Farby do łazienki: odświeżanie ścian w łazience | www.Dom.pl Odpowiedz 2013-12-11 00:55:01

[...] wygładzić, gdy masa szpachlowa dobrze wyschnie. Polecamy zapoznać się z artykułem o tym, jak maskować ubytki w ścianie? Znajdzie się tam również informacja o tym, jak wygładzić szpachlowane [...]

Plamy na ścianie - jakiej farby użyć? | www.Dom.pl Odpowiedz 2012-12-05 13:10:49

[...] wygładzić, gdy masa szpachlowa dobrze wyschnie. Polecamy zapoznać się z artykułem o tym, jak maskować ubytki w ścianie? Znajdzie się tam również informacja o tym, jak wygładzić szpachlowane [...]

meblolandnet-pl Odpowiedz 2012-11-12 08:22:28

warto się zająć takimi szpecącymi sprawami... :)

Gość Dom.pl Odpowiedz 2012-06-25 19:00:55

używałem ostatnio Acryl Putz Light. bardzo fajny produkt do szybkich działań naprawczych. przydatny zwłaszcza do wypełniania rys, ubytków, pęknięć .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

 • Promocja

  Inteligentny system oświetlenia Cube

 • Nowoczesny Plafon Kantoor Gray

 • Mop chenille z kijem teleskopowym 120 cm

 • Kinkiet HILTON SILVER TK Lighting + gratis żar...

 • Lampa wisząca Wire White 3pł.

 • Promocja

  Lampa stołowa mini-trójnóg Kwitnące tulipany

 • Abażur Luna 60

 • Promocja

  Listwa Snow 3pł. spot czarny

Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: wykańczanie