Start Arrow Wiadomości Arrow Matematyczna doskonałość: czym są rynny o geometrycznym przekroju i co sądzą o nich dekarze?

Matematyczna doskonałość: czym są rynny o geometrycznym przekroju i co sądzą o nich dekarze?

Od kilku dekad materiały budowlane nie pełnią już jedynie funkcji czysto użytkowej, ale pozwalają również podkreślić design naszego domu. O ile tradycyjne, półokrągłe rynny doskonale dopełniają klasyczne projekty, o tyle nowatorskie, proste bryły wymagają doboru akcesoriów płynnie scalających się z ich prostą linią. Harmonijnym dopełnieniem domów dwuspadowych, minimalistycznych i kubistycznych stanie się system rynien o nietypowym, geometrycznym kształcie, który w dyskretny sposób podniesie walory funkcjonalne i estetyczne budynku.

fot. Galeco

Naturalnym przeciwieństwem dla opływowych kształtów są ostro zarysowane krawędzie, nadające projektom architektonicznym bardziej surowego i designerskiego charakteru. Prostą ramą dla domów zaprojektowanych w nowoczesnym stylu stanie się system rynien geometrycznych STAL2 firmy Galeco, którego popularność rośnie ze względu na nietypowy wygląd oraz szereg praktycznych korzyści, jakie wiążą się z jego wykorzystaniem. Zalety systemu doceniają także dekarze, którzy ze względu na rozwijający się trend, coraz częściej mają okazję jego montażu.

Michał Kowal z firmy MICHAŁ KOWAL „Ciesielstwo Dekarstwo” od blisko 10 lat prowadzi swoją działalność na terenie Wielkopolski. Montażem systemu Galeco STAL2 zajmuje się od 2015. W tym czasie zrealizował już niemal 20 projektów, w których wykorzystano kwadratowe orynnowanie. Jak z punktu widzenia fachowca wygląda praca na systemie STAL2 i z jakimi opiniami ze strony inwestorów spotyka się na co dzień?

fot. Galeco

Zwykle klienci dowiadują się o możliwości wykonania kwadratowego systemu orynnowania podczas wizyty w profesjonalnej hurtowni, oferującej pokrycia dachowe. Doświadczeni i przeszkoleni pracownicy działu sprzedaży służą tam fachowym doradztwem i są w stanie rozwiać ewentualne obawy dotyczące jakości czy trwałości rynien. Większość prywatnych inwestorów ceni sobie także fakt, że hurtownie posiadają obiekty referencyjne, dzięki którym mogą na własne oczy zobaczyć jak system wygląda w rzeczywistości. Z reguły wizyta w takim miejscu dopina wybór – mówi Michał Kowal.

Kwadratura rynny

Rynny o geometrycznym kształcie należą do grona produktów coraz częściej wybieranych przez inwestorów. Po pierwsze, potrafią one w nietuzinkowy sposób podnieść estetykę budynków, których projektowaniu przyświecała idea zmaksymalizowania powierzchni użytkowej. Należą do nich przede wszystkim domy o dwóch pełnych kondygnacjach, wykończonych połacią o niewielkim kącie nachylenia. Po drugie, prosta linia projektowa oraz minimalistyczny kształt rynien Galeco STAL2 stanowi harmonijne dopełnienie bardzo modnych domów, które wymagają wyjątkowo solidnych akcesoriów dachowych, zabezpieczających fasady przed zawilgoceniem. W skład systemu rynien geometrycznych Galeco STAL2 wchodzą wszystkie niezbędne elementy rynnowe i spustowe, które pozwalają na kompletne wykończenie budynku, od poszycia aż po grunt. Ponadto system ten jest stale rozbudowywany o nowe części i akcesoria, przez co zyskuje coraz bardziej uniwersalny charakter, umożliwiający dopasowanie go do dowolnej koncepcji projektowej.

fot. Galeco

Geometria okiem fachowca

Rynny STAL2 montowane są analogicznie, jak ma to miejsce w przypadku modeli tradycyjnych. – Dla dekarza z dużym doświadczeniem montaż rynien o kwadratowym przekroju nie stanowi żadnego problemu, ponieważ montuje się go w taki sam sposób, jak każdy inny typ instalacji odprowadzającej wodę z dachu – mówi Michał Kowal. – Jedną z największych zalet systemu STAL2 firmy Galeco jest to, że montuje się go z wykorzystaniem tradycyjnych złączek, nasuwanych i zatrzaskiwanych na frontowym i tylnym wywinięciu rynny. Dodatkiem, który w znacznym stopniu podnosi estetykę efektu końcowego są maskownice, zapinane w zamki haków doczołowych, które pozwalają na ukrycie wszystkich nieregularnych krawędzi, a także dekoracyjne podsufitki. Dzięki nim rynna może być praktycznie niewidoczna dla oka, przybierając postać jedynie niewielkiego gzymsu poniżej krawędzi dachu– wyjaśnia ekspert. Maskownica może być w dowolnym momencie szybko zdemontowana, by umożliwić wyczyszczenie systemu. Poza samą estetyką, rynny o profilu kwadratowym cechują się znacznie lepszą przepustowością. Wpływa to pozytywnie na wydajność całego systemu rynnowego.

fot. Galeco

Dodane przez: Sfera Group

Sfera Group
Dodaj komentarz

Data dodania:


Sierpień 6, 2017
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Sypialnia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty