Start Arrow Artykuły PremiumArrow Materac lateksowy – jak zbudowane są te materace?

Materac lateksowy – jak zbudowane są te materace?

Już blisko połowa Polaków cierpi na alergie, wśród których dominuje uczulenie na roztocze. Te maleńkie pajęczaki najlepiej czują się w łóżku, gdzie znajdują pokarm – złuszczony naskórek. To właśnie dlatego warto zainwestować w dobrej jakości materac lateksowy, idealny dla alergików.

CONTENT ARTICLE

Materac lateksowy - jak zbudowane są te materace?

Materac lateksowy – jak zbudowane są te materace?

Kaszel w nocy, a po obudzeniu się uczucie zatkanego nosa – takie objawy ma większość alergików uczulonych na roztocze kurzu domowego. Te mikroskopijne pajęczaki świetnie czują się szczególnie w naszych łóżkach, ponieważ ich głównym pożywieniem jest złuszczony naskórek. Wystarczy 150 mg naskórka, by populacja roztoczy licząca ok. 3 tys. osobników mogła przeżyć przez 2-3 miesiące…

Właśnie dlatego wszyscy, nie tylko alergicy, powinniśmy dbać o częstą wymianę pościeli, antyalergiczne kołdry czy poduszki oraz zapewnić dobrej jakości materac. Uczulenie na roztocze może bowiem pojawić się nawet w późniejszym wieku.

Dlaczego warto wybrać materac lateksowy?

Najlepiej w przypadku alergii sprawdzi się materac lateksowy, który uznawany jest za najbardziej ekologiczny model o właściwościach przeciwgrzybiczych i przeciwalergicznych. Jego wnętrze zaprojektowano tak, by uniemożliwić zbieranie się w nim kurzu i wilgoci, a to z kolei zapobiega rozwojowi alergenów. Materace lateksowe są także wytrzymałe i trwałe, sprawdzą się dla osób z bólem kręgosłupa czy seniorów, ale i dla par o sporej różnicy wagowej. Oczywiście pod warunkiem, że dobierzemy materac dobrej jakości.

Taki znajdziemy na przykład w ofercie Hilding Anders – producenta wysokiej jakości materacy oraz poduszek i stelaży, zarówno pod marką własną, jak i dla wielu zewnętrznych podmiotów, takich jak Pan Materac by Hilding Anders oraz Sleepmed by Hilding Anders. Szeroką ofertę produktów tej firmy znajdziemy na przykład na stronie abcsnu.pl.

Dlaczego warto wybrać materac lateksowy?

Dlaczego warto wybrać materac lateksowy?

Co daje pianka lateksowa?

Pianka lateksowa, którą stosuje się w materacach lateksowych, ma właściwości antybakteryjne i przeciwgrzybicze. Jej zalety wykorzystane zostały w materacu Hilding Melody, którego konstrukcja oparta jest na profilowanym w 7 stref twardości blacie lateksowym. To zapewnia idealne wsparcie, dzięki czemu jest to materac odpowiedni także dla osób z problemami kręgosłupa.

Dodatkowo, otwory w poszczególnych strefach gwarantują dobrą wentylację wkładu, a więc i odpowiednią higienę snu. Do wykonania Hilding Melody użyto lateksu o wysokiej gęstości, który zapewnia wytrzymałość, trwałość i optymalną elastyczność. To natomiast sprawia, że wygodnie korzystać mogą z niego także osoby o podwyższonej wadze, nawet do 140 kg.

Higienę zapewniają też pokrowce (producent oferuje tu dwa rodzaje) z wygodnymi uchwytami, które są pomocne przy odwracaniu materaca na drugą stronę. Hybrid to niepikowany pokrowiec z dzianiny z dodatkiem stretchu, odporny na mechacenie i gwarantujący doskonałą wentylację. Pokrowiec Italiano natomiast niweluje nieprzyjemne zapachy, posiada również właściwości antyalergiczne.

Materac lateksowy Hilding Melody łatwo dopasujemy do naszych potrzeb. Oferowany jest w standardowej długości 200 cm oraz szerokości od 80 do 180 cm. Wysokość zależy od rodzaju wybranego pokrowca – przy Hybrid wynosi ok. 19 cm, a pokrowiec Italiano zapewnia dodatkowy centymetr wysokości.

Warto podkreślić, że materace piankowe z lateksu zapewniają nie tylko maksymalną ochronę przed alergenami, ale i odpowiednie podparcie ciała, a także elastyczność, która jest przydatna podczas kładzenia się czy wstawania z łóżka. Sprężystość materaca powoduje natomiast, że nie czujemy drgań, wynikających z ruchu osoby śpiącej obok. Jeśli więc zmagamy się z alergią, mamy problem z kręgosłupem lub nasz wiek wymaga lepszej jakości materaca, warto zwrócić uwagę na ten model.

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz

Data dodania:


luty 16, 2021
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Sypialnia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane Produkty