Start Arrow Budowa domuArrow Materiały budowlane – zakup przemyślany

Materiały budowlane – zakup przemyślany

Niekorzystna sytuacja na rynku budowlanym i szybki wzrost kosztów, powoduje, że w obawie przed dalszym wzrostem cen, kupujemy materiały budowlane i instalacyjne w pośpiechu, nie zastanawiając się nad ich jakością.

Przy wyborze każdego produktu: począwszy od cegieł, instalacji wodnych, a na oknach i farbach kończąc powinniśmy kierować się nie tylko niską ceną, ale także zadbać o względy bezpieczeństwa. Jeśli wybierzemy materiały najtańsze, to w krótkim czasie może odbić się to np. popękanymi ścianami, zawilgoconymi murami i wysokimi kosztami źle zaprojektowanego ogrzewania.

materialy_budowlanePrzede wszystkim należy zwrócić uwagę na to czy kupowane produkty np. rury spełniają wszystkie wymagania bezpieczeństwa, izolacji akustycznej i posiadają niezbędne certyfikaty higieniczne – mówi Andrzej Durda dyrektor ds. technicznych w TECE, jednego z producentów instalacji sanitarnych.

W przeciwnym wypadku możemy narazić się na niepotrzebne koszty i ciągłe remonty. Użycie do budowy instalacji materiałów wątpliwej jakości może przyczynić się do niespodziewanej utraty szczelności, a to z kolei grozi zalaniem mieszkania i zniszczeniem np. podłóg. Podobna sytuacja dotyczy instalacji grzewczych. Z roku na rok coraz większym zainteresowaniem cieszą się ogrzewania podłogowe. Przede wszystkim, dlatego, że są dużo bardziej oszczędne w eksploatacji niż tradycyjne grzejniki, ale także ze względów zdrowotnych (m. in. mniej kurzu, równomiernie rozłożona temperatura w pomieszczeniu).

Aby takie ogrzewanie spełniło swoją funkcję musi być jednak należycie założone, a wcześniej zaprojektowanie. Samodzielne układanie rur i nieumiejętność doboru właściwej średnicy skutkuje po podłączeniu instalacji zbyt wysoką temperaturą posadzki. Bijące od podłogi przyjemne ciepło ma zły wpływ na procesy krążenia i powoduje wiele chorób, dlatego dla własnego bezpieczeństwa należy korzystać z pomocy specjalistów – mówi Durda.

Ułatwieniem w budowie czy remoncie domu mogą okazać się kompleksowe systemy (np. instalacyjne, ociepleniowe). Wykonane przy ich użyciu kluczowe elementy konstrukcyjne budynku, są dużo bardziej wytrzymałe i stabilne, a to jedyna droga do tego, aby nasz dom był nie tylko ładny, ale także funkcjonalny i bezpieczny. Poza tym wykorzystanie nie pojedynczych, kupowanych w różnych sklepach produktów, ale całego systemu często okazuje się rozwiązaniem dużo tańszym i pozwala zaoszczędzić nasz czas.

Autor: Tece

Dodane przez: martah

martah
Dodaj komentarz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Pokój dziecka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

  • Lampa podłogowa Trójnóg Mineapolis

  • TK Lighting Kinkiet Diamond Black

  • Promocja

    Lampa nocna Minky

  • Lampa Flexi Minky 3pł.

  • Lampa Sufitowa MIA WHITE 3pł.

  • Żyrandol dla dzieci Miętowe Marzenie 5pł.

  • TK Lighting Nowoczesny Plafon Kantoor Gray + gr...

  • TK Lighting Lampa stołowa Pico white

Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: budowa domu