Start Arrow OgródArrowMała architektura, taras i ogród zimowyArrow Meble ogrodowe z różnych materiałów

Meble ogrodowe z różnych materiałów

Zazwyczaj, gdy słyszymy o meblach ogrodowych, automatycznie kojarzymy je z klasycznymi wyrobami drewnianymi. Ewentualnie, z niezbyt gustownymi wyrobami z plastiku. Tymczasem, istnieją piękne i funkcjonalne wyroby ogrodowe z innych materiałów.

Zakup mebli ogrodowych to nieco trudniejsza kwestia, niż zakup mebli do wnętrza, Oprócz urody powinny się bowiem charakteryzować jeszcze innymi ważnymi cechami. Muszą przede wszystkim być odporne na zmieniające się warunki atmosferyczne. Nie wolno też zbagatelizować kwestii możliwości składania. W ten sposób znacznie ułatwimy sobie ich przechowywanie i przemieszczanie.

Oferta na rynku jest więcej niż bogata – możemy więc wybrać meble wykonane z takiego materiału jaki najbardziej odpowiada naszym potrzebom i pasuje do stylizacji naszego ogrodu.

Meble aluminiowe

Aluminium, choć wywołuje „zimne” skojarzenia, jest świetnym materiałem do wykonania mebli ogrodowych. Cechą decydującą jest bowiem wytrzymałość tego materiału na trudne warunki atmosferyczne. Ciekawie wygląda połączenie aluminium z drewnem. W ten sposób odbieramy temu materiałowi wspomniany wyżej „zimny” charakter. Powinno to jednak być drewno odporne i wytrzymałe – dobrym przykładem jest twarde, lazurowane drewno akacjowe.

(Połączenie aluminium z drewnem, fot. Haste Garden)

Meble metalowe

Inne metale w meblach ogrodowych również rzadko kiedy występują solo. Popularne natomiast jest ich połączenie z drewnem. Metal lakierowany proszkowy wytrzyma nawet najbardziej kapryśną pogodę. Mimo to, warto upewnić się, czy kupowany przez nas komplet mebli posiada funkcję składania. Wówczas w razie niepogody można łatwo i szybko przetransportować meble do wnętrza.

(Ważną kwestią jest możliwość składania, fot. Haste Garden)

Meble rattanowe

Meble ogrodowe z rattanu cieszą się rosnącą popularnością. Materiał ten jest niezwykle lekki, trwałością zaś nie ustępuje innym, znacznie cięższym i mniej poręcznym materiałom.

(Lakierowany rattan jest miły w dotyku, fot. Focus Garden)

Rattan pasuje aranżacyjnie do roślinności w naszych ogrodach. Dzięki temu przekonują się do niego przeciwnicy stosowania mebli metalowych w ogrodach.

(Bujak rattanowy, fot. Focus Garden)

Choć tradycyjne, drewniane stoły i ławy posiadają wiele rustykalnego uroku, warto zastanowić się and alternatywą dla nich. Dzięki szerokiej gamie możliwości możemy wybrać komplet trwalszy i bardziej wytrzymały. Dużo zależy od preferowanego przez nas stylu aranżacji.

Autor: Redakcja

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
1
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Łazienka

Komentarze

Najnowsze komentarze

Meble Ogrodowe - trendy 2012 | www.Dom.pl Odpowiedz 2012-02-20 09:24:55

[...] Meble ogrodowe z różnych materiałów [...]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty